Niçin kahvaltı yapmalıyız?

Niçin kahvaltı yapmalıyız?

Sabah işe geç kalmış olabilirsiniz veya çocuklar ev ödevlerini bulamıyor olabilir ya da köpeğinizi beslemeniz gerekebilir, bunlar hiç bitmez... Kahvaltı zamanı geldiğinde hiçbir bahaneye yer olmamalı!

Niçin kahvaltı yapmalıyız?

1.Metabolizma Hızı

Sabah kahvaltı yapmadan güne başlamak metabolizma hızımızı düşürür bu da takdir edersinizki bize zamanla kilo olarak geri döner. Metabolizmayı hızlandırmak ve olan kilolarınıza yenilerini eklemek istemiyorsanız mutlaka ama mutlaka güne kahvaltı yaparak başlayın.

Niçin kahvaltı yapmalıyız?

2.Enerji

Yapılacak işler, günlük koşturmacalar kısacası koskoca birgün sizi beklerken güne enerjik başlamak oldukça önemli. Güne başlarken ihtiyacımız olan enerjiyi sabah kahvaltısından alabiliriz diye düşünüyoru. Dengeli ve protein ağırlıklı bir kahvaltı bize ihtiyacımız olan enerjiyi sağlar.

Niçin kahvaltı yapmalıyız?

3.Sindirim

Sindirim sisteminin kusursuz çalışması için mutlaka ama mutlaka kahvaltı yapmalısınız. Hatta öncesinde koca bir bardak su için arkasından da bol proteinli sebzeli bir kahvaltı yapın. Sindirim sisteminizin ne kadar düzene gireceğini göreceksiniz.

Niçin kahvaltı yapmalıyız?

4.Mutluluk

Bence kahvaltı günün en önemli öğünü olmasının yanında en keyifli öğünü aynı zamanda. Arkadaşlarla yapılan uzun uzun kahvaltıları hayal edin. Kahvaltı yapmak sadece sağlığınıza katkıda bulunmaz aynı zamanda sizi mutlu kılar.

Niçin kahvaltı yapmalıyız?

5.Dikkat Problemi

Son araştırmalar kahvaltı yapmayan insanlarda dikkat dağınıklığı olduğunu ortaya koymuştur. Özellikle çocuklarda ortaya çıkan bu durum öğrenme kapasitesini de düşürdüğü için mutlaka çocuklarınız ve siz kahvaltıyı atlamıyorsunuz.

Niçin kahvaltı yapmalıyız?

6.Kilo Vermek

Kahvaltı etmenin faydaları arasında en güzeli sanırım bu :) İnsan kahvaltı ederek nasıl zayıflar demeyin, yukarıda saydığımız metabolizma hızını arttırması ve sindirim sistemini düzenlemesinin yanında gün içinde bizi tok tutmasında kilo vermemize yardımcı olur.

Niçin kahvaltı yapmalıyız?

7.Protein İhtiyacı

Bilindiği gibi protein alımı vücudumuzun en büyük ihtiyaçlarından. Öğünler içinde en fazla protein tükettiğimiz ise şüphesiz kahvaltı. Yumurtalı, peynirli karbonhidrattan olabildiğince uzak bir kahvaltı günlük protein ihtiyacını karşılamak için yeterli olacaktır.

BİZE ULAŞIN