Salı 13.04.2021 08:49 Güncelleme: Salı 13.04.2021 08:55

Sahurda bu besinlerden uzak durun! Susuzluğu tetikliyor...

Tüm dünyada etkisini sürdüren ve özellikle bağışıklık sistemi zayıf olanları hedef alan koronavirüs pandemisi, beslenme düzenimizin değiştiği Ramazan'da da bizi etkilemeye devam ediyor. Bu noktada yediğimiz besinler büyük önem taşıyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Sıla Bilgili Tokgöz, "Yeterli ve dengeli planlanmış öğünlerle bu süreçte de bağışıklık sistemimizin ihtiyaç duyduğu besin öğelerini vücudunuza alabilirsiniz" diyerek Ramazan'da bağışıklığı düşürmeden beslenmenin önemini açıkladı.

ABONE OL
Sahurda bu besinlerden uzak durun! Susuzluğu tetikliyor...

Beslenme ve Diyet Uzmanı Sıla Bilgili Tokgöz, her koşulda önemli olan dengeli beslenmenin pandeminin olduğu Ramazan'da da bağışıklığımızı düşürmemek, daha enerjik ve sağlıklı olabilmek için çok büyük önem taşıdığını belirterek, "Yeterli ve dengeli planlanmış öğünlerle bu süreçte de bağışıklık sistemimizin ihtiyaç duyduğu besin öğelerini vücudunuza alabilirsiniz" diyor.

Sahurda bu besinlerden uzak durun! Susuzluğu tetikliyor...

Koronavirüs (Covid 19) pandemisinde bağışıklık sisteminin güçlü olması için en önemli 3 vitamin ile minerale dikkat çeken Beslenme ve Diyet Uzmanı Sıla Bilgili Tokgöz, "Bu pandemide en önemli vitamin ve mineraller; Çinko, A ile C vitaminleridir. Bağışıklık sisteminin en önemli parçalarından olan çinko patojenlere karşı kalkan oluşturuyor. Dolayısıyla çinkonun eksikliğinde virüs ve bakteri gibi zararlı mikroorganizmalara olan duyarlılık riski artıyor.