Bu hafta vizyona giren filmler

Bu hafta vizyona giren filmler

ÇİZMELİ KEDİ PUSS IN BOOTS

Yönetmen: Chris Miller
Seslendirenler: Antonio Banderas, Salma Hayek, Zach Galifianakis

Çizmeli Kedi ve çocukluk arkadaşı Humpty Dumpty küçükken, Jack ve Fasulye Sırığı efsanesindeki sihirli fasulyeleri bulmayı hayal etmiştir. Bu çocuksu arayış bir sonuç vermez ve zamanla iki arkadaş birbirinden uzaklaşır. Yıllar sonra Humpty, sihirli fasulyeleri bulmak için bir plan hazırlar. Ancak bunu gerçekleştirmesi için Kedi’ye ve İspanya’nın en hünerli hırsızı Kitty Yumuşakpati’ye ihtiyacı vardır. Kötülükleriyle nam salmış haydutlar Jack ile Jill de onların peşindedir.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Bu hafta vizyona giren filmler

DEMİR LEYDİ THE IRON LADY

Yönetmen: Phyllida Lloyd
Oyuncular: Meryl Streep, Jim Broadbent, Anthony Head

Günümüz Chester Meydan... Artık yaşlanmış olan Margaret Thatcher süt almak için dışarı çıkar ve eve döndüğünde Denis’e kahvaltı hazırlamaya başlar, tıpkı evliyken her sabah yaptığı gibi. İçi huzur ve sevgi dolu Margaret her zamanki gibi ona haşlanmış yumurtasını servis ederken çalışanları da aralarında konuşmaktadır.

Margaret’ın kişisel yardımcısı June telaşla içeri girdiğinde aslında onun masada yalnız olduğunu görürüz. Denis yalnızca onun hayallerinde yaşamaktadır. Sanki hep hayattaymış gibi görünen ancak var olmayan Denis, Margaret için hala yaşamaktadır aslında. Ancak o gün acı tatlı bir gün olmuştur ve Margaret sonunda Denis’in eşyalarını toplayıp onunla vedalaşmaya karar verir.

Anılarını imzalarken uzaklardan bir siren sesi duyar ve farkında olmadan kızlık soyadını yazıverir, bir çocukluk anısı canlanır.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Bu hafta vizyona giren filmler

EJDERHA DÖVMELİ KIZ
THE GIRL WITH THE DRAGON TATTOO

Yönetmen: David Fincher
Oyuncular: Daniel Craig, Rooney Mara, Christopher Plummer
Senaryo: Steven Zaillian (Stieg Larsson’un Män som hatar kvinnor adlı romanından)
Süre: 158 dk.
Yapım: ABD, İsveç, İngiltere, Almanya (2011)
Dağıtımcı: WB.
Gösterim Tarihi: 13 Ocak 2012

Öykünün bir labirentten farksız yapısında cinayet, yozlaşma, aile sırları ve 40 yıllık bir gizemin peşinden koşan iki beklenmedik ortağın iç mücadeleleri yer alıyor. Mikael Blomkvist (Daniel Craig), yalan haberle suçlandıktan sonra şerefini kurtarmaya karar veren bir finans muhabiridir. İsveç’in en zengin sanayicilerinden olan Henrik Vanger (Akademi Ödülü® adayı Christopher Plummer) tarafından, geniş ailesinin bir üyesi tarafından öldürüldüğüne inandığı sevgili yeğeni Harriet’ın uzun zaman önceki kayboluşunu araştırmakla görevlendirilen gazeteci, başına geleceklerden habersiz bir şekilde, donmuş İsveç kıyılarının açığındaki bir adaya doğru yola çıkar. 

Aynı anda, Milton Güvenlik hesabına çalışan alışılmadık ama becerikli bir araştırmacı olan Lisbeth Salander (Rooney Mara), Blomkvist’in geçmişini araştırmakla görevlendirilir. Bu görev, genç kadının Harriet Vanger’ı kimin öldürdüğünü araştıran Mikael’e katılmasına yol açar. Lisbeth, sürekli ihanete uğradığı bir dünyadan saklanmayı seçmişse de, hacker’lık becerileri ve sabit fikirliliği paha biçilmez birer özellilk haline gelmiştir. Mikael ağzı sıkı Vanger’larla yüz yüze gelirken, Lisbeth kablolu dünyanın gölgelerinde gezinir. Birlikte geçmişten günümüze bir cinayetler zincirini takip ederken, çağdaş suç dünyasının en azgın dalgalarına çekilirken tutunacakları, kırılgan bir güven bağı kurarlar.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Bu hafta vizyona giren filmler

MELANKOLİ
MELANCHOLIA

Yönetmen: Lars von Trier
Oyuncular: Kirsten Dunst, Charlotte Gainsbourg, Kiefer Sutherland

Neredeyse çektiği her film olay yaratan Lars von Trier'in merakla beklenen bu son yapıtı yönetmenin kendi sözleriyle "dünyanın sonu hakkında güzel bir film". Melankolia, iki kız kardeşin hikâyelerini anlatıyor: Justine ve ablası Claire. Melankoliye dalan Justine depresyonda, kıyamet gününü aklından çıkaramayan hayatı bir drammış gibi yaşayan bir kadınken Claire, güya "normal" olandır. Justine'in düğün günü geldiğinde bütün aile şatafatlı tören için malikânede bir araya gelir. Parti ilerlerken von Trier'in bildik aile arızaları ortaya çıkmaya başlar. Üstelik Melankolia adı verilen bir gezegen, güneşin arkasında görülmediği yerden çıkmış dünyaya doğru gelmektedir. Yaklaşan kıyameti herkes kendine göre karşılayacaktır.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Bu hafta vizyona giren filmler

ZENNE

Yönetmen: M. Caner Alper, Mehmet Binay
Oyuncular: Kerem Can, Erkan Avcı, Giovanni Arvaneh

İstanbul'a fotoğraf çekimleri yapmak üzere gelmiş Alman fotoğrafçı Daniel Bert, bir gece kulübünde Zennelik yapan Can ve Doğulu muhafazakar bir aileden gelen Ahmet ile tanışır. Abartılı ve antipatik kıyafetler içindeki Can, kaba, endişe ve gizlerle dolu Ahmet ve Afganistan'dan 'hasarla' dönmüş bir kaç karşılaşma ve tartışmanın ardından arkadaş olmayı başarırlar. Yakınlaşmaları dürüstlük üzerine yoğunlaşınca hayatlarındaki eksiklikleri ve farklılıkları da keşfederler.

Can zenneliğin yanısıra para kazanmak amaçlı sürdürdüğü Fal Kafe’deki işinden çıkarılınca maddi yönden iyice zor durumda kalır. Babası Güneydoğuda şehit olduğu, ağabeyi Cihan da askerlik hizmetinden ruhen hasarlı döndüğünden annesi Sevgi onu askere göndermiyor, o da bu sebeple yeni bir işe giremiyordur.

Ahmet bir yandan iri yarı bir adamla buluşmakta diğer yandan Danny'i şişman birine dönüştürmeye ve bıyık bırakmaya zorlamaktadır. Amacının ne oluğunu anlamakta güçlük çeken Danny onu takip eder, bu kişiye çantasındaki yüksek miktarda paraları vermekte olduğunu farkeder.  Danny, gerçeği söylemesi konusunda Ahmet'i sıkıştırınca daha altı yaşındayken ailesiyle yaşadığı trajik bir olayın kurbanı olduğunu öğrenir.

Annesi Kezban'ın fiziksel özürlü oluşu, onu töre kaidelerine sıkı sıkıya bağlı, acımasız bir kadına dönüştürmüş, Ahmet'in peşine bir takipçi tutmuştur. Danny, güvenliklerinin kalmadığını kavrayınca harekete geçer, Ahmet'i de yurtdışına kendisiyle birlikte gelmesi konusunda ikna etmeye çalışır. Fakat Ahmet askerliğini yapmamış olduğu için pasaport alamayacağını söyler.

Can ve Ahmet’in kaderleri bu noktada yeniden kesişir. Tek çare olarak, askeri heyetten ‘eşcinsel raporu’ almanın yollarını ararlar. Bunun için davranışları, kıyafetleri ve seks esnasında çekilmiş resimleriyle askeri heyeti ikna etmeleri gerekmektedir. Ahmet, bu defa kendi rızası ve isteğiyle, önceden Can'ı şiddetle eleştirdiği hale yani bir Zenne'ye dönüşür.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Bu hafta vizyona giren filmler
Çizmeli Kedi
Bu hafta vizyona giren filmler
Demir Leydi
Bu hafta vizyona giren filmler
Ejderha Dövmeli Kız
BİZE ULAŞIN