Bu hafta vizyona giren filmler

Bu hafta vizyona giren filmler

ACI TATLI TESADÜFLER (Ma Part Du Gâteau)

Yönetmen: Cédric Klapisch
Oyuncular: Karin Viard, Gilles Lellouche, Audrey Lamy, Jean-Pierre Martins, Raphaele Godin, Fred Ulysse, Kevin Bishop, Marine Vacth, Flavie Bataille, Tim Pigott- Smith

Üç çocuk annesi France’ın (Karin Viard) Dunkirk’te çalıştığı fabrika kapatılır. İşsiz kalan genç kadın, para kazanmak umuduyla Paris’e taşınır. Başarılı borsacı Steve (Gilles Lellouche) de yeni bir iş için Londra’dan Paris’e gönderilmiştir. France’ın görevi hem Steve’in taşındığı lüks daireyi temizlemek hem de onun oğluna bakmaktır. Zamanla Steve ile France arasında yakınlaşma başlar. Ancak  genç kadının, Steve’in bir önceki işyerinin kapanmasına yol açan adam olduğundan haberi yoktur.

Bu hafta vizyona giren filmler

ACIMASIZ TANRI (Carnage)

Yönetmen: Roman Polanski
Oyuncular: Jodie Foster, Kate Winslet, Christoph Waltz, John C. Reilly, Eliot Berger, Elvis Polanski


Usta yönetmen Roman Polanski’nin yönettiği ve muhteşem kadrosuyla dikkat çeken Acımasız Tanrı (Carnage), Oğullarının okul bahçesindeki kavgasından sonra bir buluşma yapmaya karar veren iki aileyi konu alıyor.

Oyun parkında birbiriyle kavga eden onbir yaşlarında iki çocuk… “Kurban”ın ebeveynleri “kuvvetlinin” ebeveynleri tarafından olayı çözümlemek için evlerine davet edilir. İçten başlayan sohbet gitgide bıçak sırtı bir hal alacak, dört ebeveynin kendilerine ve hayata dair inkârlarına ve garip önyargılarına sahne olacaktır. Bu insani vahşetten hiç biri kaçamayacaktır.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN