Arda Turan aklı varsa gitsin

Hıncal Uluç çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Usta kalem Hıncal Uluç,  sonucu belki de en çok merak edilen Galatasaray- Bursaspor karşılaşmasının ardından çarpıcı açıklamalarda bulundu.

-Rijkaard futboldan anlamıyor

-Galatasaray diye takım yok

-Arda aklı varsa Temmuz'da gitsin.

İşte Uluç'un açıklamaları...

 

Özge AYDIN /SABAH İNTERNET

Kritik Galatasaray – Bursaspor karşılaşmasından önce tartışmalar vardı. Galatasaray bu maçta yatar mı diye. Sizce de Galatasaray bu maçta yattı mı?

Herkes yattı. Yani Fenerbahçe için daha güzel bir maç olmaz. Berabere bitmesi Fenerbahçe için ideal bir sonuçtu. Hem Bursaspor’dan kurtuluyordu lider oluyordu hem de Galatasaray tamamen devre dışı kalıyordu. Kırmızı kartlar, iki potansiyel rakibinden. Bu maçın senaryosu maç öncesi Fenerbahçe tarafından yazılsa ancak bu kadar olurdu. Bu kadarını Fenerbahçeliler bile düşünemezdi. Ama garip bir şekilde bu maçta bir tezgah var diye söylemiyorum.
Kader öyle bir getirdi ki Fenerbahçe için ballı bir maç ortaya çıktı. Benim orada midemi bulandıran bir tek şey oldu. Maçta Neill’e çıkartılan kırmızı karttan 30 saniye sonra Zapotocny’e kırmızı kart çıkarılması. Böyle bir kırmızı kart yok. Galatasaray tribünleri bile yamyam hakem diye bağırıyorlar o karar sonrasında.
O dakikadan sonra 10 kişi kalmış Galatasaray’ın önünde Bursaspor’un kazanma şansı çok daha yüksekken Bursa’nın 11’e 10 oynamasına hakem izin vermedi.
Çok kritik bir anda hem de Galatasaray’a gösterilen kırmızı karttan 30 saniye sonra Zapotocny’i oyundan atmanın hatalı bir tesadüf olduğunu düşünmek biraz saflık gibi geliyor bana.

GALATASARAY DİYE BİR TAKIM YOK

Galatasaray takım olma hüviyetini kaybetti. Galatasaray diye bir takım yok. Galatasaray takımı parça parça olmuş. Yani Galatasaray’da en yakın dost çocukluğu neredeyse beraber geçmiş, Manisa’da beraber oynamış Caner ile Arda yumruklaşıyorsa eğer ve Arda takım kaptanı üstelik . Caner’in ağzı burnu kan içinde kalıyorsa ötesini geçiniz.

Bir de yerli futbolcular yabancı futbolcularla konuşmuyorlar. Bir yandan Giovanni bana kimse pas vermiyor diyor, daha evvel Nonda ve Keita’da aynı şikayette bulunmuştu. Galatasaray’da takım ruhu kalmadı. Bunun sorumlusu da Adnan Sezgin ve o Adnan Sezgin’i orda tutmakta ısrar eden Adnan Polat’tır. Ama iki Adnan’ın arasında ne varsa göz göre göre ve cinayeti göre göre Adnan Polat müdahale etmedi ve bu durumu hazırladı.
BİZE ULAŞIN