Arda Turan kaptanlığı bırakmalı

Usta kalem Hıncal Uluç, Galatasaray kaptanı Arda Turan'ı eleştiri bombardımanına tuttu. Uluç, yıldız futbolcunun  artık kaptanlığı bırakması gerektiğini savundu.

İşte Uluç'un o açıklamaları;

Özge AYDIN /SABAH İNTERNET

_Galatasaray'ın yıldızı Arda ile taraftar arasındaki küslük devam ediyor. Diyarbakır maçındaki tepkilerin ardından, bu defa Arda, Manisa'da çağrılara karşılık vermedi.

Bu sene Arda'yı yok eden Fenerbahçe medyasıdır. Çünkü Arda'yı yok ettikleri zaman 'Galatasaray'ı yok edeceklerini' biliyorlar. Üstelik Arda da bu oyunlara geldi. "Arda, Galatasaray kaptanı olur" diyen benim. Teklif eden benim. Benim teklifimle mi kaptan yaptılar, başka bir nedenle mi bilmiyorum. Ama teklif eden benim.
Manisa maçını gördüğüm zaman bu teklifimi geri aldım.

Sen eğer bu kadar tesir altında kalıyorsan, bu kadar çabuk boyun eğiyorsan, bu kadar çabuk mağlup oluyorsan; yani sen bir 'loser' olarak doğmuşsan, 'winner' olarak değil, 'fighter' olarak değil, yani 'kazanıcı' ve 'savaşıcı' olarak doğmamışsan, sende eğer Lugano'nun ruhu yoksa, Tuncay'ın ruhu yoksa Galatasaray'a kaptan olamazsın.

Boynu bükük, kafayı eğmiş, yüzü gülmeyen bir Galatasaray kaptanı. Takım ona bakıyor, tribündeki taraftar ona bakıyor ve bitmiş, tükenmiş bir kaptan görüyorlar. Kırgın, küsmüş, yıkılmış... Arda'nın yapacağı bir tek şey var; gidip Galatasaray başkanına, "Ben bu bandı taşıyamıyorum.
Bu bandı alın ve Galatasaray'a layık bir kaptan bulun. Sene sonunda da izin verin ben gideyim. Çünkü ben bu takımda, bu seyirci önünde, bu medya ile yapamıyorum. Bırakın gideyim" demesi lazım.

F.BAHÇE'YE MAHKUM

Daha sahaya çıkarken kaybetmiş surat ile Galatasaraylı olunmaz. Onun için Galatasaray her maçta Fenerbahçe'ye mahkum.

Fenerbahçe forması giymiş herhangi bir takıma yenilmeye mahkum... Şu Galatasaray'ın kadrosu ile Fenerbahçe'nin kadrosunu on kere maç yaptır, yüz kere maç yaptır, bin kere maç yaptır, hepsini Galatasaray kazanır. Galatasaray'ın şansı bile olmadı maçta.Çünkü sahaya yenik çıkıyorlar. Sahaya mağlup olmuş çıkıyorlar.

BİZE ULAŞIN