Beşiktaş'ın rakiplerini tanıyalım

Beşiktaş'ın rakiplerini tanıyalım

Manchester United (İngiltere):
İngiliz futbolunun en önemli temsilcilerinden olan Manchester United, Manchester kentinde 1878 tarihinde Newton Heath adıyla kurulmuştur. Maçlarını 76 bin 212 kişilik Old Trafford Stadı'nda oynayan Manchester United'ın teknik direktörlüğünü 1986 senesinde göreve başlayan ve İngiltere Kraliyeti tarafından Sir unvanı verilen Alex Ferguson yapıyor. Red Devils (Kırmızı Şeytanlar) adıyla tanınan Manchester United, İngiltere Premier Lig'inde 18 şampiyonluk kazandı. 11 kez de FA Cup da kupayı kaldıran İngiliz ekibi, Şampiyonlar Ligi'nde ise 3 şampiyonluk yaşadı. Kıtalararası şampiyonada da 1 kez kupanın sahibi olan Kırmızı Şeytanlar, 1991 senesinde de Avrupa Süper Kupası'nın sahibi oldu. Kadrosunda birçok yıldız ismi barındıran Manchester United, bu yıl Bordeaux'dan Gabriel Obertan, Newcastle United'dan Michael Owen ve Wigan'dan Luis Valencia'yı kadrosuna kattı.
Beşiktaş'ın rakiplerini tanıyalım
Şampiyonlar ligi'nde B grubu'nda mücadele edecek olan Beşiktaş'ın rakipleri Manchester United, CSKA Moskova ve Wolfsburg Avrupa'da adını duyuran takımlar olarak dikkat çekiyor.
Beşiktaş'ın rakiplerini tanıyalım
Beşiktaş'ın rakiplerini tanıyalım

CSKA Moskova (Rusya) :
Kızıl Ordu tarafından 1911 senesinde kurulan CSKA Moskova, maçlarını 36 bin kişilik Dinamo Stadı'nda oynuyor. Rus futbolunun en güçlü ekibi olarak gösterilen rakibimiz, 16 kere Rus Ligi'nde şampiyon oldu. 2 kere Rusya Kupası'nı kazanan CSKA Moskova, 2005 senesinde UEFA Kupası'nı kaldırarak ilk uluslararası şampiyonluğunu kazandı. Brezilya futbolunun bayrak isimlerinden Arthur Zico'nun teknik direktörlüğünü yaptığı Kırmızı - lacivertli ekip, Koni (Atlar) takma adını kullanıyor. CSKA Moskova 19 haftası geride kalan Rusya Premier Ligi'nde 10 galibiyet, 6 mağlubiyet ve 3 beraberlikle 3. sırada yer alıyor.
Beşiktaş'ın rakiplerini tanıyalım
Beşiktaş'ın rakiplerini tanıyalım

VfL Wolfsburg (Almanya):
İsmini Almanya'nın Wolfsburg kentinden alan 1945 tarihli Vfl Wolfsburg, kuruluşunu bir otomobil firması olan Volkswagen'e borçlu. Volkswagen'in fabrikasındaki işçiler tarafından kurulan Wolfsburg, tarihindeki en önemli başarıyı geçtiğimiz sezon yaşadı. Teknik direktör Felix Magath yönetiminde Bundesliga'da ilk şampiyonluğunu kazanan Kurtlar, maçlarını 30 bin kişilik Volkswagen Arena Stadı'nda oynuyor. Şampiyon takımı bozmayan Vfl Wolfsburg, yeni sezona Newcastle United'dan Obafemi Martins, 1860 Münih'ten Fabian Johnson, Marsilya'dan Karim Ziani, Auxerre'den Thomas Kahlenberg'i transfer ederek girdi.
Beşiktaş'ın rakiplerini tanıyalım
BİZE ULAŞIN