Biz kazanırız!

Biz kazanırız!

Bir yanda F.Bahçe’nin unutulmaz golcüsü Selçuk Yula, diğer yanda Fransa’da doğan ve Beşiktaşlı olan efsane yıldız Pascal Nouma.. İkisi de camialarının en sevilen isimleri, ikisi de gazeteniz FOTOMAÇ’ın yazarları... Ve en önemlisi, ikisi de zorlu derbiyi şartlar ne olursa olsun kendilerinin kazanacaklarını iddia edecek kadar tarafsızlar! Lafı fazla dolandırmadan, direkt konuya giriyor ve soruyoruz, “Kadıköy’de ne olur?”

Biz kazanırız!

Yula: Fenerbahçe, camiası ve taraftarı ile bütünleştiği zaman final maçlarını Saracoğlu'nda asla kaybetmez. Şu anda Barcelona gelse bile Kadıköy'den çıkamaz

Nouma: Fazla hayal görmeyin. Senin o "Kadıköy'den çıkamaz" dediğin Barcelona'ya biz üç attık... Hatta gollerin birini de ben attım. Size de atarız!

Biz kazanırız!

Yula: 1982'de Fenerbahçe-Altay maçıyla açılan o stadın ilk golünü ben attım ve 2-0 kazandık. Yenilenmeden önce, stadın girişinde attığım o golün resmi vardı. Bu yüzden Kadıköy'ün önemi farklıdır benim için. Derbiye gelince... G.Saraylılar, F.Bahçeliler, Beşiktaşlılar takımlarına tepki gösteriyordu. Ben ise o dönemde, "Sakin olun, bekleyin; şu G.Antep-G.Saray maçı da geçsin, bu lig daha da karışacak" dedim.. Şimdi bakın, biletler bir hafta önceden bitti. F.Bahçe taraftarı takımına sahip çıkıyor. İşte o zaman da F.Bahçe, Kadıköy'de derbi kaybetmiyor. Tarih de bunu böyle yazmıştır. Bakın ben taktiğe girmiyorum, sisteme girmiyorum, sadece istatistiklerden bahsediyorum. Taraftarın nabzını biliyorum. Karşısında Barcelona olsa bile kaybetmez F.Bahçe!

Biz kazanırız!

Nouma: Beşiktaş şu anda çok rahat, F.Bahçe'nin ise stresi var. Çünkü şampiyonluğa bir adım daha yakınlar. Bu nedenle üç puana Beşiktaş'tan çok ihtiyacı var. Bu durum onları baskı altına alacak. Ayrıca "F.Bahçe, Barcelona ile oynasa yine de kaybetmez" dediniz. İyi de biz o Barcelona'ya üç attık! Hatta bir golü de ben attım. Size de atarız! Ben yokum ama benim arkadaşlar gereğini yapar! F.Bahçeli Emre de "İyi mücadele ettiğimizde bizi kimse yenemez" demiş. Herhalde şaka yapmış! F.Bahçe, son maçlarda Kadıköy'de gol yemiyor. Doğru, ama ben oynamıyorum. Oynasaydım çok farklı olurdu!

Biz kazanırız!

Bahar: Deplasmanda oynamak Beşiktaş için büyük bir dezavantaj mı?

Nouma: Kim şampiyon olacaksa bu maçı almak zorunda. Fenerbahçe puan açısından daha önde olduğundan kazanmak için çok daha fazla saldıracak, riskler alacak ve önemli boşluklar bırakacak. Beşiktaş bunları iyi değerlendirmeli. Ayrıca, ben kendi dönemimden örnek vereyim. O maçlarda hiçbir zaman heyecan yapmadım, çünkü ben F.Bahçe maçlarını derbi olarak görmüyordum. Hatta F.Bahçe'ye attığı gol sonrası hiçbir zaman abartılı bir sevinç yaşamadım. Ama G.Saray maçları farklıydı. Hem F.Bahçe hem de G.Saray maçlarında oynarken, benden çekiniyorlardı.

Biz kazanırız!

Bahar: Peki F.Bahçe'de en çok kim skora etki eder?

Yula: Elbette taraftarlar. Ama onları da kıyaslamak yanlış olur. Çünkü İnönü 25 bin, Saracoğlu 52 bin kişilik. Ama F.Bahçe'nin sadece kombinesi 30 bin, yani F.Bahçe'nin ölüsü İnönü'yü doldurur...

Biz kazanırız!

Nouma: F.Bahçe'nin stadı 52 bin kişilik ama hepsinin dolacağını kim garanti ediyor? Ayrıca 25 bin Beşiktaş taraftarı ile, 52 bin F.Bahçe taraftarını kıyaslamak bile bence çok garip! Beşiktaş taraftarının büyüklüğünü dünya kabul etti!

Yula: Fenerbahçe taraftarı, ne Galatasaray'da ne Beşiktaş'ta ne de dünyada başka bir takımda yok!

Nouma: Emre Belözoğlu'nun yaptığı gibi bu da şaka herhalde!

Biz kazanırız!

PAZAR günü oynanacak ve şampiyonluk yarışında kimin bir adım daha öne çıkacağının belirleneceği maç öncesinde Pascal Nouma ve Selçuk Yula ile Miniatürk'te bir araya geldik. Birinin üzerinde F.Bahçe, diğerinde de Beşiktaş forması olunca; havayı güneşli gören İstanbullular'ın adeta akın ettiği Miniatürk'te yürürken bile zorlandık çoğu zaman. Yine de çok keyifliydi. Kaldığımız yerden devam ediyoruz... Sayın Yula, iki takımın oyun sistemini değerlendirebilir misiniz bize?

BİZE ULAŞIN