"Bizden puan alan takımlar seviniyor"

Sabah.com.tr Bursaspor’un tecrübeli yıldızı Ali Tandoğan ile çok özel bir röportaj yaptı.

Sabah.com.tr Bursaspor’un tecrübeli yıldızı Ali Tandoğan ile çok özel bir röportaj yaptı. Ali Tandoğan, şampiyonluk yolunda bir maç kaybetme haklarının olduğunu, şampiyon olurlarsa Türkiye’de devrim yapacaklarını ve kendilerinden puan alan takıların ‘vay be biz neymişiz’ diye sevindiğini söyledi...

Röportaj: Taha Dağlı

KESİNLİKLE STRES YOK

-Mağlup olduğunuz Büyükşehir Belediyespor maçı ile berabere kaldığınız Gençlerbirliği maçlarının ardından ‘Bursaspor şampiyonluk stresi yaşıyor’ söylemleri çıktı, böyle bir stres var mı sizde?

“Genel olarak kesinlikle bir stresimiz yok, biz zaten lige başlarken ‘şampiyon olacağız’ diye başlamadık ki, kimse bizden böyle bir beklemiyordu ki, o yüzden hiç stres yaşamadık. Ama maçlara gelince 90 dakika içerisinde tabiî ki her takım gibi biz de stres yaşayabiliyoruz. Nedir bu? Maç sırasında gol için çabalarsın ama gol gelmez, stres olursun. Fakat bunu sadece biz değil, Fenerbahçe de Galatasaray da Beşiktaş da yaşıyor.”

 

GENÇLERBİRLİĞİ TAKIMI ‘VAY BE BİZ NEYMİŞİZ’ DİYE SEVİNDİ

-Medyadan bir şikayetin var mı bu konularda?

“Bazı şeyler çok abartılıyor mesela kaybettiğimiz Büyükşehir Belediyespor maçı, o gün kazandığımız çoğu maçtan daha fazla gol pozisyonuna girdik, kazandığımız bazı maçlardan da çok daha iyi futbol oynadık ama yenildik. Şimdi kaybedince, medya direk skora bakıyor ve Bursaspor kaybetti diye ‘stresi kaldıramıyorlar’ diye haberler çıkıyor ama bu doğru değil. Son Gençlerbirliği maçında hem defansif olarak çok iyi oynadık, rakibe pozisyon vermedik hem de hücumda 4-5 net gol pozisyonu bulduk ama top kaleye girmedi. Gençlerbirliği takımının futbolcuları maç sonrası ‘vay be biz neymişiz, Bursaspor’dan puan aldık’ diye sevindiler.”

-Ali Bursaspor’un geride 5 maçı var, biri hükmen. Geriye Gaziantepspor, Galatasaray, Kayserispor ve Beşiktaş maçları kalıyor. Bu tablodan ne çıkarıyorsun?

“Hem çok zor hem çok kolay, her şeyin bizim elimizde olduğunu çıkarıyorum.”

-İlk yarıda bu takıları yenmiştiniz.

“Evet aynen öyle, yine yenebiliriz.”

 

BİR MAÇ KAYBEDEBİLİRİZ

-Geriye kalan 5 maçtan kaç puan size şampiyonluk için yeter?

“15 puanın 12’sini alsak şampiyonuz. Bir maç kaybetme opsiyonumuz var bana göre.”

 

BU HAFTA BEŞİKTAŞLIYIZ

-Bu hafta derbi var. Fenerbahçe ve Beşiktaş oynuyor. Beşiktaş senin eski takımın, gönlünden ne geçiyor?

“İnşallah Fenerbahçe kaybeder, bunu çok istiyoruz. Beşiktaş’ın kazanmasını en azından berabere kalıp, Fenerbahçe’nin 2 puan kaybetmesini istiyoruz.”

 

-Sence Galatasaray, 4-1’lik Diyarbakırspor galibiyetinin ardından şampiyonluk için size ciddi bir rakip oldu mu?

“Ben zaten Galatasaray’ın Diyarbakır’ı yeneceğinden emindim. Diyarbakırspor moralsiz ve eksik çıktı maça bir de sıkıntıları var, fazla bir şey beklemiyordum onlardan. Karşılarındaki takım da Galatasaray.”

-Peki Bursaspor’un şampiyonluktaki en büyük rakibi kim?

“Tek rakibimiz kendimiz, biz kendi sıkıntılarımızı aşarsak, başka rakibimiz yok, her şey bizim elimizde.”

 

BİZE ULAŞIN