Diyarbakırspor'da kaos ortamı var

Diyarbakırspor'da kaos ortamı var
Diyarbakırspor’un istifa eden teknik direktörü Güvenç Kurtar, Diyarbakır’da kaos ortamı olduğunu, kentin %90’ının takımın küme düşmesini istediğini söyledi.
Diyarbakırspor'da kaos ortamı var
Kurtar sabah.com.tr’ye yaptığı açıklamada “Diyarbakırspor küme düşürülmeyecek dediler, takım düşüyor” diye konuştu.
Diyarbakırspor'da kaos ortamı var

RESMEN AYRILMADIM
“Diyarbakırspor’dan resmi olarak ayrılmadım, yönetimle görüşüyoruz halen, 5 günlük bir süre var ondan sonra kesin karar verilecek.”

Diyarbakırspor'da kaos ortamı var

‘GENELKURMAY DİYARBAKIR’I DÜŞÜRMEYECEK’ DEDİLER
“İki maçta bizim isteklerimiz dışında olaylar oldu, bu olaylardan sonra Diyarbakırspor küme düşürülmedi ama daha sonra gazetelerde Genel Kurmay’ın, hükümetin, siyasi partilerin Diyarbakırspor’u ligde tutacakları yönünde haberler çıkmaya başladı. Dediler ki ‘Diyarbakırspor küme düşmeyecek’ ama daha sonra mesela bir Gaziantepspor maçında 2 net penaltımız verilmedi, 3 puan alacağımız maçtan sıfır çektik. Sonra görüldü ki bu yazılıp, çizilen ‘Diyarbakırspor düşürülmeyecek’ lafları yalanmış çünkü kollanmayı bırakın aksine hakkımız bile yendi.”

Diyarbakırspor'da kaos ortamı var

FUTBOLCULAR KAÇTI, YÖNETİM ÇARESİZ
“Ben geldikten sonra futbolcular kaçtı, Ayman, Besim Abbas kaçtı, bazı futbolcular para alamadıkları için oynamak istemediler, çok sıkıntılar çektik burada. Yönetim de çaresiz kaldı bu konularda.”

Diyarbakırspor'da kaos ortamı var

HALKIN %90’I TAKIMIN KÜME DÜŞMESİNİ İSTİYOR
“Ligde kalacağımızın garantisini kimse veremez ama bunları yazdılar çok ciddi şekilde dile getirdiler. Diyarbakırspor’un küme düşmesini isteyen Diyarbakır’da bir sürü insan var. Bunlar o provakotörler falan değil en azından Diyarbakır’da halkın yüzde 90’u Diyarbakırspor’un küme düşmesini istiyor.”

Diyarbakırspor'da kaos ortamı var

DİYARBAKIR’DA KAOS ORTAMI VAR
“Gelen teknik adamın burada başarılı olmasını istemiyorlar, yönetim ya da futbolcu ya da teknik heyet, kesinlikle başarı istemiyorlar o yüzden burada yerel medya olsun, kulübe yakın çevreler olsun sürekli bizim altımızı oyuyorlar, sürekli alehte propaganda yapıyorlar, başarısız olmamız için asılsız haberler, iftira niteliğinde yayınlar yapıyorlar ben zaten bunların çoğunu mahkemeye vereceğim. Diyarbakır’da kulüp olarak ortada kaos ortamı var, yönetim de bu konuda çaresiz. Bu durumda başarılı olmak gerçekten çok zor.”

BİZE ULAŞIN