Dünyanın en fit sporcuları

Dünyanın en fit sporcuları
Kazandıkları kupa ve attıkları gollerle tarihe adlını yazdıran sporcular, sadece vücut değil beyin güçlerini de kullanıyor. Bu da onlarıın ‘ilah’ olmasını sağlıyor. (GÜNAYDIN)
Dünyanın en fit sporcuları
Cristiano Ronaldo

94 milyon Euro'luk bonservis bedeli ile şu anda dünyanın en pahalı futbolcusu olan Cristiano Ronaldo, "Taraftarlar beni yuhaladığında bu hoşuma gidiyor. Artık alıştım, ne yapabilirim ki?" diyor... İspanya'nın Real Madrid takımında oynayan ve Portekiz Milli Takımı'nın kaptanı olan 'para babası' Ronaldo, attığı en iyi golü şöyle tanımlıyor: "Manchester United'tayken Aston Villa'ya attığım golü unutamam!"
Yaş: 24
Ülke:Portekiz
Meslek: Futbolcu
Başarı: Dünyanın en pahalı futbolcusu
Dünyanın en fit sporcuları
Lance Armstrong

Dünyanın en büyük bisiklet yarışı olan 'Tour de France'ı yedi kez kazanan tek insanı. Dahası 1999 ve 2005 yılları arasında art arda yedi kez kazanan tek insan... Tour de France var oldukça, çok büyük ihtimalle bir Lance Armstrong daha görmeyecek! Çünkü Armstrong tüm bu söylediklerimizin yanında uzun bir süre testis kanseriyle mücadele ederek, yarış kazanmanın ötesinde hayatta kalmayı başardı.
Yaş: 38
Ülke: ABD
Meslek: Bisiklet yarışçısı
Başarı: 7 kez Tour de France birinciliği
Dünyanın en fit sporcuları
Fernando Torres

Madrid'de doğdu, deyim yerindeyse futbolla beşikte tanıştı. Atletico Madrid formasıyla La Liga'da oynamaya başladığı andan itibaren onu tutabilen olmadı. Gol atmak onun için bir seçenek değil, kader. 2006 Dünya Kupası'nda İspanya formasını giydi. Euro 2008'de sahada harikalar yarattı ve takımını şampiyonluğa taşıdı. 2007 yılından beri Liverpool'da oynayan Torres, son yılların en büyük yeteneklerinden biri.
Yaş: 25
Ülke: İspanya
Meslek: Futbolcu
Başarı: Dünyanın en genç ve başarılı golcülerinden biri
Dünyanın en fit sporcuları
Lewis Hamilton

Tarihteki en genç F1 Dünya Şampiyonu Hamilton, aynı zamanda tarihteki en fit pilotların da başında gelir. F1 araçları saatte 400 km/s hıza erişebiliyorlar, bu İngiliz pilotun yaklaşık 3.5 G hava basıncı altına girmesi demek. Hamilton bu basıncın altından sağlam çıkacak derecede fit kalabilmek için yarış sezonu dışındaki zamanlarda, haftanın en az altı günü yaklaşık dört saat egzersiz yapıyor.
Yaş: 24
Ülke: İngiltere
Meslek: Formula 1 pilotu
Başarı: En genç Formula 1 dünya şampiyonu
Dünyanın en fit sporcuları
Lebron James

Lebron James; 2.05 boyu ve 113 kg. ağırlığıyla kısa bir forvetten ziyade defans oyuncusuna benziyor. Gezegen üzerindeki en iyi iki basketbol oyuncusundan biri olan LeBron, yoga ve pilates yapıyor. James, kendini şöyle tanımlıyor: "Tanrı vergisi olarak çok güçlü bir vücuda ve birçok fiziksel yeteneğe birden sahibim. Bunları en üst seviyeye ulaştırmak için çok çalışıyorum."
Yaş: 24
Ülke: ABD
Meslek: NBA oyuncusu
Başarı: 5 kez NBA All-Star
Dünyanın en fit sporcuları
Tim Tebo

İki kez ulusal unvan kazandı, bir kez de Heisman ödülü aldı. 1.92 santim boyu ve 106 kilo ağırlığı ile tam bir oyun kurucu olan Tebow, stilini şöyle anlatıyor: "Atıcı olduğum kadar yakalayıcı bir o kadar da koşucu olmam icap ediyor. Yani her mevkide aynı anda oynuyorum. Tebow'un antrenmanlarında; omuz pres, ağırlıkla çökme kalkma, akciğer ve hızdenge çalışmaları çoğunluğu oluşturuyor.
Yaş: 21
Ülke: ABD
Meslek: Kolej futbolu oyuncusu
Başarı: Heisman Ödülü
Dünyanın en fit sporcuları
Rafael Nadal

Altı 'Grand Slam' France birinciliği şampiyonluğu, 33 turnuva galibiyeti, toplamda 23 milyon dolardan fazla ödül geliri... Pele, Beckenbauer ya da Cantona tenisçi olsaydı; böyle tenis oynardı herhalde. Belki de bu kadar iyi oynayamazlardı! Geçen yaz Wimbledon Finalleri'nde Roger Federer'i 4 saat 48 dakika sonunda yenmeyi başardı. Bu tam anlamıyla bir devir teslim töreniydi.
Yaş: 23
Ülke: İspanya
Meslek: Tenisçi
Başarı: 6 Grand Slam şampiyonluğu
BİZE ULAŞIN