En karizmatik teknik direktörler

En karizmatik teknik direktörler

Teknik direktörler, saha kenarında futbolcuların cesaret aldığı ve maçı kazandırmasını beklediği kişiler. Fakat bu teknik adamlar sadece başarılı kariyerleriyle değil aynı zamanda karizmatik duruşları ve stilleriyle de kendilerinden söz ettiriyorlar. Samanyolu Televizyonu’nun aylık medya&magazin dergisi Kehkeşan stilleriyle adından söz ettiren teknik adamları derledi.

İşte stil sahibi teknik direktörler:

En karizmatik teknik direktörler

PEP GUARDİOLA

Barçayı yıllardır başarıdan başarıya koşturan Pep Guardiola futbolculuk zamanındaki hünerlerini teknik direktörken de gösteriyor. Farklı tarzı ve karizmatik duruşuyla futbolcuların saygısını kazanan İspanyol çalıştırıcı şık giyimiyle de farklı bir alanda konuşulmaya devam ediyor. Stil sahibi teknik direktörlere verilecek en iyi örneklerden olan Pep, her zaman şıklığına ayrı bir özen gösteriyor. 

En karizmatik teknik direktörler

Kirli sakalı, 3 numaraya vurdurduğu saçları ve tabir-i caizse en önemlisi jilet gibi giyimiyle, dergilerin kapaklarını süslüyor. Genelde İtalyan markaları tercih eden Pep’in şık takım elbiselerinin hemen ardından göz alıcı süveterleri geliyor.

En karizmatik teknik direktörler

Pep genelde gri, lacivert ve lila renkleri tercih ediyor. Kravat olarak ise tercihini inceden yana kullanıyor ve genelde takım elbisesiyle aynı renk kravat takıyor. Zaman zaman mendil takarak da şıklığına şıklık katıyor.

En karizmatik teknik direktörler

JOSE MOURİNHO

Gittiği her takımda olay olan, oynattığı takımları da istisnasız başarıdan başarıya koşturan Jose Mourinho, şuanda Real Madrid’i çalıştırıyor. Dünyanın 1 numarası olarak gösterilen başarılı çalıştırıcının parlak teknik direktörlük kariyeri kadar medyaya verdiği demeçleri ve stili de çok konuşuluyor. 

En karizmatik teknik direktörler

Mourinho, Chelsea’nin başında olduğu dönemlerde giydikleriyle İngiliz erkeklerinin stil ikonu David Beckham’ın bile tahtını sallamıştı. Hatta sahalarda o dönemin popüler imajlarının ters yönünde daha maskülen bir stilin öncülüğünü yapan 47 yaşındaki teknik adam, giydiği Armani marka gri, kaşmir palto ile o kadar çok dikkat çekmişti ki Armani bile paltoyu Mourinho Paltosu olarak pazarlamaya başlamıştı. 

En karizmatik teknik direktörler

Mourinho sadece paltolarda değil takım elbiselerinde de çoğu zaman Armani’yi tercih ediyor. Özel hayatında da çoğu zaman klasik giyinmeyi seçen Mourinho’ya çoğu marka hediye kıyafet gönderiyor. Bunun nedeni de ünlü çalıştırıcının her giydiğini özellikle takip eden bir kitlenin varlığı. Teknik adamın vazgeçemediği renkler ise siyah, gri ve lacivert. 

En karizmatik teknik direktörler

ABDULLAH AVCI

En son Milli Takım Teknik Direktörlüğü’ne kadar yükselen Abdullah Avcı, disiplinli ve karizmatik bir duruşa sahip. Sportif başarılarının ötesinde giyim kuşamına da dikkat eden Avcı, bugün en şık giyinen yerli teknik adamlarımızdan. Futbol hayatı boyunca kazandığı paranın büyük bir bölümünü giyimine harcayacak kadar şık giyinmeyi seven Avcı, giyim kuşamından asla taviz vermiyor.

BİZE ULAŞIN