Fenerbahçe - Galatasaray derbi tahminleri

Fenerbahçe - Galatasaray derbi tahminleri

Tüm Türkiye dün akşam oynanan Fenerbahçe - Galatasaray derbisine kitlendi. Kadıköy'e şampiyon unvanıyla giden Galatasaray, Fenerbahçe'ye 2-1 yenildi. Maç öncesi derbi için skor veren ünlü isimlerden bakın hangileri doğru tahminde bulundu.

Fenerbahçe - Galatasaray derbi tahminleri

HINCAL ULUÇ

Ben o maça seyircinin geleceğini de zannetmiyorum, Eskişehir’i geçmiş, Türkiye Kupası’na giden Fenerbahçe’nin o maçta herhangi bir riske gireceğini de tahmin etmiyorum. Şimdiye kadar Türkiye Kupası’nda Aykut Kocaman aşağı yukarı B takımını oynatıyordu ve doğruyu yapıyordu. A takımını ligde oynatıyordu. Durum değişti, ligde hiçbir iddiası kalmadığı için bugüne kadar Avrupa kupasında oynayanlar ligde oynar ama muhtemelen Türkiye Kupası’nda final oynayacak adamları da saklar.

Bir de Fenerbahçe-Galatasaray maçı yedek oyuncularını da oynatsan daima iddialı geçer, daima cezaya, sakatlığa açık maçlardır.

Sezona 3 kupa sözü veren ve bütün taraftarı coşturarak başlayan Aziz Yıldırım ve Aykut Kocaman ekibinin, ‘Galatasaray’ı içeride ve dışarıda geçmek zor’ lafı kurtarmaz. Bir kupaya şiddetle ihtiyaçları var ve o derbide fazla riske girmeyeceklerdir.

Galatasaray zaten şampiyonluğu garantilemiş bir takım olarak esas takımını orada her ihtimale karşı maddi manevi ezdirmek istemeyecektir. Galatasaray’ın zaten sezon başından beri oynatmak isteyip de oynatamadığı bir sürü adamı var, onlarla gidecektir. Benim tahminim bu...

Yani A bir buçuk takımları, A iki değil de... A bir buçuk takımları oynayacak pazar günkü maçı...

Galatasaray antrenörü olsam şu şampiyon takımı orada yedirmem, Aykut Kocaman’ın yerinde olsam da finali düşünerek hareket ederim.

Fenerbahçe - Galatasaray derbi tahminleri

TURGAY DEMİR

Galatasaray için keyif, Fenerbahçe için ızdırap dolu bir derbi olur. Bir tarafta sezonun en güzel ödülünü almış ezeli rakibi, diğer tarafta hangi skoru alırsa alsın prestijden başka bir şey kazanmayacak olan Fenerbahçe. İlk 20 dakikada F.Bahçe şuursuz bir baskı kuracaktır. G.Saray bu baskıyı atlatırsa galip gelir ve şampiyonluğu taçlandırır. Bütün bu söylediklerimi gergin ve öfkeli bir F.Bahçe için geçerli. Mantıklı düşünen ve oynayan bir F.Bahçe ise Benfica maçındaki oyununu tekrarlarsa galip gelebilir.

Sonuç olarak Fenerbahçe'nin dediği olur. Öfkeli ve gergin Fenerbahçe 3-0 kaybeder, sakin ve mantıklı Fenerbahçe ise 3-1 kazanır.

Fenerbahçe - Galatasaray derbi tahminleri

GÜRCAN BİLGİÇ

Çok başarılı bir sezon geçirmesine rağmen Fenerbahçe ve Aykut Kocaman'ın bu galibiyete ihticayı var. Bu maçın havası başka. Hem bu parlak performansın cilası için hem de Fenerbahçe taraftarının beklentisi için kazanmak isteyeceklerdir. Üstlerinde baskı yok. Fenerbahçe için zor ama keyifli bir maç bekliyorum. Şampiyon belli oldu, 1. ve 2.'yi karşılaştıracak bu maçla ligin ağabeyi de belli olacak.

Fenerbahçe - Galatasaray derbi tahminleri

ALİ ŞEN

Fenerbahçe - Galatasaray maçları her zaman halkın ilgisini çekmiştir. Fenerbahçe'nin kolu kırık, Galatasaray şaşaalı günler yaşıyor. Üzgünüz; ligi kaybettik, öfkeliyiz; boşuna Avrupa'yı kaybettik. Bizim için Galatasaray galibiyeti bu sezonki diğer galibiyetlerden daha önemli ve özel olacaktır. Skor tahmini yapmayacağım ancak Fenerbahçeli futbolcuların bu maçı başkan, yönetim, camia ve taraftarlar için almalarının şart olduğunu düşünüyorum.

Fenerbahçe - Galatasaray derbi tahminleri

METİN TEKİN

Bu bir prestij derbisi gibi gözküyor ancak şu var ki; biz futbolu bıraktık ve 3-4 sene sonra kendi aramızda veteran maçları yapmaya başladık. O maçlarda bile gerginlik ven rekabet duygusu üst seviyede oluyordu. Fenerbahçe-Galatasaray derbisi nerede ve ne durumda oynanırsa oynansın Fenerbahçe-Galatasaray derbisidir!

Kendi sahasında oynayan takımın bir adım önde olduğunu düşünüyorum. Ne mutku bana ki skoru önceden bilemiyorum ve maçları keyifle izleyebiliyorum.

Fenerbahçe - Galatasaray derbi tahminleri

LEVENT TÜZEMEN

Fenerbahçe kupada finale yükseldiği için üzerindeki gerilimi attı. Galatasaray ise Kadıköy'e şampiyon olarak gidecek ve onlar da gerilim taşımıyorlar. İki takım da zihinsel olarak stressizler ve rahat oynayacaklar. Ancak Fenerbahçe'nin maç yoğunluğundan kaynaklanan fiziksel yorgunluğu Eskişehirspor maçında çok net belli oldu. Galatasaraylı futbolcuların zihinsel ve fiziksel olarak daha iyi konumda olduklarını söyleyebilirim. Galatasaray'ın bu maçta yenilmeyeceğini ve galibiyet için bir adım önde olduğunu düşünüyorum.

Fenerbahçe - Galatasaray derbi tahminleri

ESAT YILMAER

Fenerbahçe, şampiyon takımı mutlaka yenmek isteyecektir. Galatasaray ise şampiyon olmanın verdiği moralle kazanmak amacıyla sahaya çıkacaktır. Fenerbahçe sıkıntılı bir süreçte. Kadrosu daha zengin ve geniş olan Galatasaray'ın bu kez Şükrü Saracoğlu Stadı'nda yenilmeden çıkacağını düşünüyorum. Derbi bence 1-1 berabere bitecektir.

BİZE ULAŞIN