Fenerbahçe 5-0 bitirirdi.

Fenerbahçe 5-0 bitirirdi.

Usta kalem Hıncal Uluç, Pazar günü oynanan ve büyük bir çekişmeye sahne olan Fenerbahçe - Beşiktaş derbisinin ardından Sabah.com.tr'den Özge Aydın'ın sorularını yanıtladı.

İşte Uluç'un çarpıcı açıklamaları

Fenerbahçe 5-0 bitirirdi.

Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda oynanan Fenerbahçe – Beşiktaş derbisi  hem futbol açısından  hem de hakemin verdiği kararlarla çok tartışıldı. Neler söyleyeceksiniz?

Fenerbahçe 5-0 bitirirdi.

Mesele şu.  Lig bitmiştir. Fenerbahçe şampiyon olmuştur.  Bursaspor’da Şampiyonlar Ligi’ne gidecektir.  Bana diyorlar ki nasıl oluyor da bu kadar emin konuşuyorsunuz. Bende diyorum ki arif olan anlar başka yorum yok. Fenerbahçe, Beşiktaş maçındaki hakemin yönetim yorumu hatalarından bahsetmiyorum. Yönetim yorumu neyin ne olduğunu çok açık gösterdi.Yani maçtan önce o hakemin özel olarak atandığı söylentileri vardı. Bunların söylenti değil gerçek olduğu nu Hüseyin Göçek  kanıtladı.

Fenerbahçe 5-0 bitirirdi.

Şimdi topun Lugano’nun eline mi çarptı yoksa Lugano’nun topu elle mi kestiği tartışabilirsin, görmedi diyebilirsin.  Aynı pozisyon Galatasaray-Atletico Madrid  maçında olduğu zaman Galatasaray elenirken hem de altıncı hakemi vardı orda. Sırf bu pozisyonları görmek için UEFA’nın koyduğu kale arkası hakemleri vardı. O hakemin bir metre önünde altıncı hakem görmemişken buradakiler de görmemiş diyebilirsin.  Ya da Hüseyin Göçek gördü de bunun bir kasıt değil  çarpma olduğunu düşündü diyebilirsiniz.

Fenerbahçe 5-0 bitirirdi.

BİLİCA FENERBAHÇE’DEN KOVULMALI

Ama dört tane hakemin gözü önünde penaltı kararından sonra Bilica’nın önce sol ayağıyla sonra sağ ayağıyla penaltının atıldığı noktayı çukur yapmasını, arkadan da penaltı atan Bobo’yu hakeme gidip şikayet etmesini topu öne koyuyor diye. Önce çukuru kazıyor sonra gidip hakeme şikayet ediyor. Yani bu adamın kırmızı kartla sahadan  değil,   Fenerbahçe’den atılmalı, Türkiye’den atılmalı.  Çalışma izni iptal edilmeli. Hakemlerle alay ediyor, tribündeki binlerce seyirci ile alay ediyor, televizyon başındaki milyonlarca seyirci ile alay ediyor.  Böyle bir küstahlık, böyle bir rezalet ben hayatımda görmedim. 

Fenerbahçe 5-0 bitirirdi.

Şimdi  Hüseyin Göçek ,  eğer oradaki yan hakem, eğer oradaki dördüncü hakem hatta hatırlıyorum geçen senelerde Galatasaray’ın maçında topun elle oynandığını 60 metre öteden gören yan hakemlerimiz var.  Bunların hiç biri görmediyse bunların dördü de kör hakemliği bıraksınlar.  Görüp de Bilica’yı oyunda tuttularsa bunlar kastında ötesinde utanmazlık yapıyorlar görüp de ses çıkarmıyorlarsa. Hakemlikten atılmalılar.

Fenerbahçe 5-0 bitirirdi.
Ben böyle bir rezalet görmedim. Aynı pozisyonlarda Beşiktaşlı futbolculara anında sarı kart çıkıyor Fenerbahçe’ye devam deniyor. Ben böyle bir şey görmedim. Çünkü Fenerbahçe, şampiyonluk yolunda yürüyor bu maçı kazanması yetmez Hüseyin Göçek’e. Gelecek maçlarda da tam kadro oynaması lazım. Onun için Emre’ye kart yok. Nasıl 1 hafta evvel Emre’ye kart göstermediler Beşiktaş maçına çıkmasını sağladılar şimdi de göstermediler gelecek maç oynayacak. İnanılır gibi değil. Böyle bir himaye olabilir mi? Bu kadar açık bu kadar net . Bu kadar kör parmağın gözüne Fenerbahçe himaye edilebilir mi?
Fenerbahçe 5-0 bitirirdi.
Hakemler bunun talimatını almadıysa bunu yapmaya cesaret edemezler diyorum ben. Böyle bir talimatta verilmişse lig bitti demektir. Kimse boşu boşuna heveslenmesin. Dönüyorum yıllar önceki Aziz Yıldırım’ın lafına. Yıldırım “Ben başkanlığımın ilk yıllarında şampiyonluğun sahada kazanıldığını zannediyordum. Şimdi nerede kazanıldığını öğrendim. Bundan sonra göreceksiniz” dedi. Görüyoruz. Aziz Yıldırım, Mahmut Özgener ve Oğuz Sarvan ile beraber bu Fenerbahçe’den bu şampiyonluk artık alınmaz.
BİZE ULAŞIN