Fenerbahçe'den dünya rekoru!

Fenerbahçe'den dünya rekoru!
GÜRCAN BİLGİÇ: Sararan değil, savaşan! (SABAH)

Fenerbahçe'nin gördüğü sarı kartlar çok tartışılacaktır. Yarısı hakeme itirazdan, yarısı hamlelerin sertliğinden. Gariptir ama uzun zamandır Fenerbahçe takımında görmediğimiz agresifliğin ve kazanma arzusunun işareti olarak algılanmalı bu kareler. Korkmadan oynayarak, rakibi korku vermek. Yanlışı sindirmeyerek, hakeme meydan okumak. Oyunda gerilim olan her alanda, çoğalmak ve kimsenin, kimseye yem edilmeyeceğini göstermek.

Fenerbahçe'den dünya rekoru!
Pazar akşamı oynanan Bursaspor- Fenerbahçe karşılaşmasında hakem Deniz Çoban, sarı-lacivertli futbolculara 6 sarı kart gösterdi. Bu kartların 4'ü 30 dakikada geldi. Usta kalemler hakemin kararlarını yorumladı.
Fenerbahçe'den dünya rekoru!
AHMET ÇAKAR: Ya Alex olmasa (SABAH)

Anlayamadığımız bir şey F.Bahçeli oyuncuların aşırı sinirliliği. Kabul edebiliriz ki, hakemin bazı kararları onları germiş olabilir. Ama zaman zaman gerçekten kendilerine büyük zarar olarak geri dönebilecek aşırılıklar içindeydiler. Sonuçta F.Bahçe Türkiye'deki her takım için zor sayılabilecek deplasmandan kötü bir oyun ama üç puanla İstanbul'a dönüyor. Gelelim hakeme... Manasız kartlar verdi. Tuhaf fauller verdi. Açık faulleri es geçti. Kornerleri aut, auttu korner verdi. Ama en kötüsü futbolcuların kendisini itip tutmasına göz yumdu.

Fenerbahçe'den dünya rekoru!
DR. GÜRKAN KUBİLAY: En zor deplasman (FOTOMAÇ)

Fener'in 30 dakikada yaptığı 8 faul karşılığı 4 kart bir dünya rekoru idi. Bursa'nın bu tempoda pozisyon bulamaması ise Fener'in bu sezonki en önemli artısı, takım halinde savunmayı iyi yapmasından kaynaklanıyordu.

Fenerbahçe'den dünya rekoru!
SELÇUK YULA: İyi ki doğdun (FOTOMAÇ)

Niyeti hem skoru korumak hem de kontrataklardan ikinci golü bulmaktı. Planı işledi, 1-0'ı korudu, ikiyi de bulabilirdi. Aslında burada yaptığı bu değişiklikler Bursaspor takımına duyduğu saygıyı da gösterir. Bana göre mücadele gücü ve temposu yüksek zevkli bir 90 dakika izledik. Lugano ve Bilica çok iyi bir ikili görüntüsündeydiler. Gökhan savunmada görevini eksiksiz yaptı ama o alıştığımız ofanstaki hamlelerde pek yoktu. O da haklı. Çocuk iki milli maçtan yorgun geldi. Bu kadarına bile şükür. Ve tabii ki Alex. Bu adam gerçekten başka bir futbolcu. Oyunu zekası ile oynayan dünyadaki birkaç kişiden biri. Biz de ona "Mutlu yıllar" dileyelim. Son sözüm de Fenerbahçeli futbolcuların hakeme itirazlarına. Bunları son yıllarda görmüyorduk. Gereksiz işler. Deniz Çoban hatalı kararlar verdi, onların üstüne de itirazdan kartları gösterdi ve kararlarından hiç dönmedi. Demek ki itirazlarla bir sonuca varılmıyormuş.

Fenerbahçe'den dünya rekoru!
NECATİ BİLGİÇ: Hakeme rağmen (FOTOMAÇ)

Bir de maçta rezil yönetim gösteren bir hakem üçlüsü vardı. Ofsayt pozisyonlarını atlayan, autlara korner veren, gözünün önündeki net golü es geçen yardımcı hakemlerin yanında; kaval yerine ağzına düdük verilen Deniz Çoban, topa yapılan müdahalelerin hepsine Fenerbahçe aleyhine faul çalıp sarılacivertlileri çıldırttı. Yerde Bilica'ya tekme atan Sercan Yıldırım'ı seyrederken, elini cebine götürmedi. Aynı anda ortada kalan topa giren Lugano ile Yenal'ın pozisyonunda da Lugano'ya yanlış sarı kart gösterdi. Deniz Çoban, böyle bir maçın hakemi olmadığını ortaya koydu.

Fenerbahçe'den dünya rekoru!
ERMAN TOROĞLU: Erman TOROĞLU (HÜRRİYET)

Fenerbahçeli futbolcuların bu kadar sinirli olmalarına anlam veremedim. Deniz Çoban’ı da ilk defa bu kadar aciz gördüm. Fenerbahçeli futbolcuların yaptıkları küçük takımların futbolcuları yapsalardı acaba kaç tane kırmızı kart gösterirdi. Maçta 6 Fener’den, 3 de Bursa’dan olmak üzere toplam 9 sarı kart var. Eğer bu 9 sarı karttan en az bir-iki tanesini kırmızıya çeviremediysen, hakem olarak bir yerde çok büyük hata yaptın demektir. Ya sarıların yanlış ya da yüreğin kırmızı karta geçmeye yetmedi. Yani çok büyük bir hata yaptın.

Fenerbahçe'den dünya rekoru!
RIDVAN DİLMEN: Kötü futbol, sıkı maç (MİLLİYET)

Fenerbahçe takımının yarısı erken kart görünce özellikle ikinci yarıda ilk hamleleri kontrollü yapmak zorunda kaldılar. Ancak rakibe geniş alan bırakmadıkları için fazla risk yaşamadılar, zorlanmadılar. Belki Fenerbahçe iyi oynamadı ama iyi savaştı. Geçen yıl böyle maçları hiç kazanamadılar. Ortaya koydukları mücadele büyük takımların ortaya koyduğu mücadeledir. Ayrıca oyunun son bölümünde fizik olarak da ayakta kaldılar. Kora kor ikili mücadelelerin hepsinden galip ayrıldılar. Diri görüntüleri alkışı hak etti. Emre’nin yokluğunda Teknik Direktör Daum, Mehmet Topuz ile oyuna başladı.

BİZE ULAŞIN