Herkes paranın peşinde koşuyor

Herkes paranın peşinde koşuyor

Spor tarihine adını ‘gol kralı’ olarak yazdıran Hakan Şükür, jübile yapmadan bıraktığı futbol yaşamını anlattı. İnançları yüzünden camiada sıkıntı çektiğini söyleyen Şükür, Galatasaray’a da kırgın.

AYŞE ÖZYILMAZEL

Fotoğraflar: Erkan SEVENLER

Herkes paranın peşinde koşuyor

Siz çok büyük bir futbolcusunuz, di’li geçmiş zaman kullanmak istemem. Bugün taraftarın sesini duymadan yaşamak nasıl bir şey?

Mutlaka görsellik açısından özlersiniz ama daha başka değerler de var. Çok ayrı kaldığım ailemle olmak, işlerim... İlk dönemlerde biraz aradım tabii ama şimdi futbolda yaşananları gördükten sonra, ‘İyi ki zamanında ayrılmışım,’ diyorum.

Herkes paranın peşinde koşuyor

‘Futbolda yaşananlar’ derken neyi kastediyorsunuz, daha önce‘Futbolda da Ergenekon var, ortayaçıkacak,’ demiştiniz, biraz anlatır mısınız?

Türkiye’de geçmişten bugüne birçok şey doğru olmadı, doğru yapılmadı. Medyada da yer aldı bunlar.Hem görünenler hem görünmeyenler... Herkesin kıyısından köşesinden içinde olduğu bir ortam vardı.Bugün federasyon başta olmak üzere hükümetimiz de gerçekleri ortaya çıkarıyor.

Herkes paranın peşinde koşuyor

Sizin bildiğiniz neydi de elinizi eteğinizi çekmek istediniz, ‘İyi ki futbolu bırakmışım,’ dediniz?

Ben bunları bilerek söylemedim, bunlar dışında başka şeyler olabileceğinide düşünerek söyledim.

Herkes paranın peşinde koşuyor

Kafam karışıyor, lütfen daha net konuşur musunuz?

İnsan kazanmak için her şeyi yapabiliyor. Bu yüzden de ikili ilişkilerarasında bazı şeyler dönüyor. Ben bunları gördüm. Şimdi geri çekilinceben de söyleme gereği duydum ‘Geçmişte bunların üstü örtüldü ama yakın zamanda ortaya çıkacak,’ diye. Ya cesaret edemediler yada kapatmak istediler. Bugün, bu olayların ortaya çıkması iyi bir şey.

Herkes paranın peşinde koşuyor

Şike-bahis işleri geçmişte de vardı yani...

Geçmişte daha da fazla olduğu söyleniyor. Hep konuşulur ama ıspat edildi mi?

Herkes paranın peşinde koşuyor

 Siz maçın kaderini değiştirebilecek bir oyuncuydunuz, size hiç şike teklif edildi mi?

Düşünülmüş ama olmadı çünkü bir duruşunuz varsa böyle bir teklifle gelemezler. Benim her şeyim çokn ettir. Telefon konuşmalarım, yaşama biçimim şeffaftır.

Herkes paranın peşinde koşuyor

Diyelim ki size şike teklifi geldi,ne yapardınız? Ortaya mı çıkarırdınız, susar mıydınız?

Çok sinirlenirdim, yakın bir arkadaşımdan gelmişse bile ilişkimi keserdim. Maalesef arkadaşlarımız çeşitli zaaflara kapılıp bu tip ilişkilerin içine giriyor.

BİZE ULAŞIN