Hıncal Uluç ile haftanın gündemi

Hıncal Uluç ile haftanın gündemi

Sabah Gazetesi'nin usta kalemlerinden Hıncal Uluç, geçtiğimiz hafta oynanan Fenerbahçe- Galatasaray karşılaşması ile ilgili ilginç noktalara değindi.

- Galatasaraylı futbolcularda, Fenerbahçe’yi yenebilme umudu kalmamış

- Arda bıçaklansaydı ne olacaktı?

-Sahada 10 kişilik Fener’i yenemiyorsun, rezil oluyorsun, maçtan çıkıyorsun otobüste rezil oluyorsun. Olmadık rezillik yok

Özge AYDIN /SABAH İNTERNET

Hıncal Uluç ile haftanın gündemi

Galatasaray, Spor Toto Dostluk Kupası’nda, Fenerbahçe karşısında aldığı yenilgilere bir yenisini daha ekledi. Hazırlık maçıydı belki ama artçıları büyük oldu. Rakibi 10 kişi kalmasına karşın üstünlük sağlayamadı. Fenerbahçe maçlarının Galatasaray için kabusa dönüşmesinin sebebi nedir?

Hıncal Uluç ile haftanın gündemi
Maçın Fenerbahçe açısından fazla bir değeri yok. Eksik oldukları bir hazırlık maçı oynadılar. Kaybetselerdi önemli değildi, kazandılar. Bu da çok fazla önemli değil. Ama Galatasaray açısından önemi çok büyüktü.
Hıncal Uluç ile haftanın gündemi
Galatasaray’da Fenerbahçe’yi yenememek, Fenerbahçe maçına daha soyunma odasında mağlup çıkmak bir gelenek oldu. Bu maç bunun kanıtı. 3 gün evvel dördüncü sınıf bir Alman takımı Köln’den 5 yiyen, üstelik de 14. dakikada 10 kişi kalan bir Fenerbahçe’yi doğru dürüst pozisyona giremeden yenemiyorsan, üstüne de mağlup oluyorsan bu demektir ki ‘Galatasaraylı futbolcularda, Fenerbahçe’yi yenebilme umudu kalmamış.’ ‘Maç evvela bir gece evvel kafada kazanılır’ diye bir söz var. Galatasaray hocasıyken Mustafa Denizli’nin, beyinlere yerleştirdiği bir laftır bu. Hoca kafasında oynardı maçı ve kazanırdı, nasıl kazandığını da futbolcularına anlatırdı. Futbolcuları da çıkar kazanırlardı.
Hıncal Uluç ile haftanın gündemi
Şimdi Galatasaray’da tam tersi bir durum var. Fenerbahçe maçlarını kafadan kaybediyorlar. Yani karşılarında Fenerbahçe forması giymiş kim var, kaç kişi var önemli değil, Fenerbahçe’yi görünce, ‘Biz nasıl olsa yenemeyiz’ diyorlar ve yeniliyorlar.
Hıncal Uluç ile haftanın gündemi
Bu çok kötü bir durum. ‘Galatasaray’ı bu hale düşürenler utansın’ demek yeterli değil. Çünkü onlarda utanma duygusunun olduğunu düşünmüyorum. Önemli olan şu; Galatasaray’ın bu durumuna teşhis koyup, nasıl kurtululacağına yönelik tedbir almak. Ama görüyoruz ki önlemleri alacak kişiler ortada yoklar.
Hıncal Uluç ile haftanın gündemi
Maçın arkasından, maçtan da feci bir durum yaşandı. Galatasaray otobüsünün etrafını saran taraftarlarla, futbolcular arasında... Protesto eden, alkışlayan, ne olursa olsun... Bir takım otobüsü maçtan sonra kamp yerine gidiyorsa o otobüsün bir disiplini vardır. O otobüsün bir kumandanı vardır. En önde şoförün arkasındaki koltukta oturur. Otobüs nerede duracak, kapı ne zaman açılacak o karar verir. Görülüyor ki Galatasaray’da tam bir başı boşluk var. Protesto başlar başlamaz şoför arabayı durduruyor, aşağıya ilk atlayan kaptan Arda!.. Galatasaray’ın kaptanına bakar mısın? Hiçbir yöneticinin olmadığı, teknik direktör olduğu sanılan Rijkaard’ın sessiz sedasız oturduğu otobüste kaptan Arda, azap askeri gibi en önde kendini aşağıya atıyor.
Hıncal Uluç ile haftanın gündemi
Orada toplananların birisinin elinde bıçak olsaydı ve Arda’ya saplasaydı, ne olacaktı!.. Sarhoş da olabilir, içkili de olabilir, her şey olabilir... Bu soruya Adnan Polat, eğer Galatasaray’ın başkanı ise cevap vermek zorunda. Bir haftadır çıt yok Adnan Polat’ta... Arda bıçaklansaydı ne olacaktı?
BİZE ULAŞIN