Melo'yu dünya alkışladı

Melo'yu dünya alkışladı

Melo'nun, Elazığ'da kurtardığı penaltı dünya basınında büyük yankı buldu. Brezilya'dan İngiltere'ye; İspanya'dan, İtalya'ya kadar çok sayıda gazete ve internet sitesi, Galatasaraylı yıldızın sıra dışı başarısını okuyucularına duyurdu.

Melo'yu dünya alkışladı

Elazığspor-Galatasaray maçının 88. dakikasında kurtardığı penaltıyla sarı-kırmızılı takıma galibiyet hediye eden Felipe Melo'nun başarısı tüm dünyada büyük ses getirdi. Brezilyalı yıldızın yaptığı fantastik kurtarışa geniş yer ayıran gazeteler ve penaltının videosunu yayınlayan internet siteleri, sambacıyı, "kahraman" olarak gösterdi.

İşte dünya basınından seçmeler:

Melo'yu dünya alkışladı

Daily Mail: Görevin ötesinde. Brezilyalı orta saha Melo, penaltı kurtarıp Galatasaray'ın zaferini sağladı. Melo eldivenleri eline geçirdiğinde, "Ne yaptığını biliyor musun dostum" diye sorulabilirdi. Ama o penaltıyı kurtardı. Metro: Melo penaltıyı kurtardı ve köpek gibi sevindi. Melo son dakika penaltısını kurtararak Galatasaray'ın kahramanı oldu.

Melo'yu dünya alkışladı

AD.NL: Felipe Melo, Galatasaray'ın 1-0'lık galibiyetine kurtardığı penaltıyla ortak oldu. Melo'nun kahramanlığı sayesinde Galatasaray lider kaldı.

Melo'yu dünya alkışladı

Blic: Hafta sonu kahramanı. Melo eldivenleri giydi, penaltıyı kurtardı ve Galatasaray'a galibiyeti getirdi.

Melo'yu dünya alkışladı

Ihned: Felipe Melo, Galatasaray'a fantastik bir şekilde galibiyeti getirdi. Gol atmadı veya asist yapmadı ama maçın son dakikasında penaltı kurtardı.

Melo'yu dünya alkışladı

Marca: Melo kaleciliği deneyerek Galatasaray'a galibiyeti getirdi. Son dakikada kaleciliğe başarılı bir geçiş yaparak penaltı kurtardı.

Melo'yu dünya alkışladı

AS: Galatasaray, Elazığ karşısında 1-0 öndeyken son dakikasında Muslera kırmızı kart gördü. Rakip penaltı kazandı ancak Melo, Göksu'yu durdurdu.

BİZE ULAŞIN