Özel Sporcular Federasyonu Genel Kurulu 18 Kasım'da

  • Salı 13.11.2012
Özel Sporcular Federasyonu Genel Kurulu 18 Kasım'da

İki başkan adayı ile olağan genel kurul yapacak olan Özel Sporcular Fedarasyonu'nda oy kullanacak olan delegeler Ankara Rixos Otel'de ağırlanacak.

Özel Sporcular Federasyonu bünyesinde; 14 spor branjı bulunuyor. İşte o branşlar: Atletizm, Basketbol, Bisiklet, Binicilik, Bocce, Bowling, Cimnastik, Tenis, Futbol, Futsal, Kayak, Masa Tenisi, Yüzme ve Voleybol.

Türkiye Özel Sporcular Federasyonu, 2000 yılında kurulmuş, 81 ilde teşkilat yapılanması tamamlamış, 2012 yılı itibarıyla 190 kulübe ulaşmış, 9.728 faal sporcusuyla büyük bir ailedir.

Türkiye genelinde 2 milyonun üzerinde zihinsel engelli bulunduğu bilinmekte ve bu doğrultuda şu anda 9 bin 728 olan sporcu sayısının 10 katına çıkarılması için çalışmalar sürdürülmektedir.

Konya’da yapılan Özel Sporcular Dünya Bisiklet Şampiyonası’nda Fedarasyonun sporcuları 2 altın, 2 gümüş, 4 bronz olmak üzere toplam 8 madalya kazanarak adeta destan yazılar.

BAYANLARDA DÜNYA ŞAMPİYONU
Bisiklette bayanlar kategorisinde ise Türkiye bayanlar A takımı 10.2 km’lik parkuru  bitirerek altın madalyaya ulaştılar. Türkiye A Takımı, Öznur Uysal, Canan Ağaoğlu ve Vesile Cerenoğlu ile parkurda yer aldı.

Portekiz’in Azores Adası’nda yapılan Down Sendromlular Dünya Atletizm Şampiyonası’nda sporcularımız 2 gümüş, 1 bronz madalya ile Türkiye’ye döndüler.

Yeniden Özel Sporcular Fedarasyon Başkanlığı'na aday olan başarılı başkan Gürdal Gümüş;

"Yaşamda başarı; sevmek, hayal etmek, inanmak ve çalışmak üzerine kuruludur. 20 ay önce sizlerle 'Şimdi değişim zamanı' diyerek adım atmıştık birlikte yürümeye... Hedefimiz ülkemiz ve dünyadaki değişimi yakalamak... Ve biz bunu başardık. “Daha yüksek, daha hızlı, daha güçlü” olmayı ifade ederken rekabete vurgu yapar. Başarılı olmak, anlamlıdır. Bunu yaşamının ideali haline getirmiş insanlar vardır ve bu insanlar şu anda federasyonumuzun içindedir" dedi.

Gürdal Gümüş "Yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır" diyerek,
"Hep birlikte 'Şimdi gelişim zamanı' sloganı ile yolumuza  devam edelim" diyor.

Bülent Erdoğan
Sabah Grubu
blterdogan@gmail.com

Özel Sporcular Federasyonu Genel Kurulu 18 Kasım'da

Ankara 7. Cadde'de yeni yerinde çalışmalarını yürüten Özel Sporcular Fedarasyonu sporcu ve lisan bilen çalışanlarıyla pazar günü yapılacak genel kurula hazırlanıyorlar. 

Özel Sporcular Federasyonu Genel Kurulu 18 Kasım'da

Özel Sporcular Fedarasyon Başkanı Gürdal Gümüş, Eğitim Kurulu üyeleri Yard. Doç. Dr. Levent İlhan, Gülsün Tekalp, Alper Tekalp ile yeni projeler için çalışmalar yapıyor.

Özel Sporcular Federasyonu Genel Kurulu 18 Kasım'da

"Yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır" diyen Gürdal Gümüş, "Genel kurul sonrası çalışmalarımızın üstüne bir kat daha koyarak yolumuza devam edeceğiz" diyor.

Özel Sporcular Federasyonu Genel Kurulu 18 Kasım'da

Göreve geldiği 20 ayda çok şeyler yaparak "Şimdi değişim zamanı" sloganı ile çalışmaları yaparak başarılı olan Gürdal Gümüş "Yine aynı sloganla yolumuza devam etmek istiyoruz" dedi.

Özel Sporcular Federasyonu Genel Kurulu 18 Kasım'da

7. Cadde'de yeni yerinde çalışmalarını yürüten Özel Sporcular Fedarasyonu sporcu ve lisan bilen çalışanlarıyla   pazar günü yapılacak genel kurula hazırlanıyorlar.

BİZE ULAŞIN