Pascal Nouma'nın hayatı

Pascal Nouma'nın hayatı
Pascal Nouma başlı başına artık bir fenomen. Neden bilinmez ama sadece Beşiktaş taraftarı değil diğer takımların taraftarları da, Pascal Nouma'yı deyim yerindeyse bağrına bastı. Sokakta onu tanımayan, tanıyıp yolunu kesmeyen yok gibi. Üstelik bu profile en yaşlısından en gencine kadınlar da dahil. İşte Nouma'nın hayatı..
Pascal Nouma'nın hayatı
Tam adı Pascal Oiver Nouma olan Fransız futbolcu 6 Ocak 1972 yılında dünyaya geldi.Futbol kariyerine Paris Saint Germain'in genç takımında başladı. Daha sonra Lille ve Caen'de futbol oynadı ve 1994 yılında tekrar Paris'e döndü.
Pascal Nouma'nın hayatı
Burada da önceki kulüplerinde olduğu gibi oynadığı maçlarda başarılı olmasına rağmen disiplinden uzak yapısı ve istikrarsız olması nedeniyle 1996'da Strasbourg'a transfer oldu.
Pascal Nouma'nın hayatı
Pascal Nouma, saha içindeki davranışlarının yanı sıra, futbol dışı hareketleriyle de dikkat çeken bir figür oldu. Lens'te forma giyerken, UEFA Kupası'nda Vitesse'yi eledikleri maç sonrası, iç çamaşırıyla dolaşmasıyla manşetlere çıkmıştı
Pascal Nouma'nın hayatı
Strasbourg ve bir sonraki kulübü Lens'de ikişer sezon futbol oynadıktan sonra 2000 yılında Beşiktaş'a transfer oldu.
Pascal Nouma'nın hayatı
2000 sezonunda Nevio Scala'nın çalıştırdığı Beşiktaş'a transfer oldu. Nerdeyse tamamen yeni kurulmuş bir takımla sezona çok iyi bir başlangıç yaptı. Hırsı ile kendini kısa sürede taraftara beğendirdi. Ancak Beşiktaş gibi o da sezonu aynı seviyede tamamlayamadı ve sezon sonunda Türkiye'den ayrıldı. Ancak Beşiktaş taraftarı onu unutmadı. Adeta Beşiktaş'lı taraftarların sevgilisi oldu.
Pascal Nouma'nın hayatı
Leeds United'la oynanan Şampiyonlar Ligi maçında kendisiyle ilgisi olmayan bir pozisyonda Danny Mills'e yumruk atması, Gençlerbirliği maçında rakibine kafa atması gibi futbol sahasında olmaması gereken bir çok hareketi yaptı, cezası nedeniyle takımdan ayrı kaldı.
Pascal Nouma'nın hayatı
Birçok taraftar o anda yapmak istediklerini sahada gerçekleştiren bu yabancı futbolcuyu bu şekilde kabullendi ve her hareketi mazur görüldü. Buna rağmen yönetimle anlaşamadı ve sezon sonunda Fransa'ya geri döndü.
BİZE ULAŞIN