Rıdvan Dilmen'den derbi için şok tahmin

  • Pazartesi 21.09.2015
Rıdvan Dilmen'den derbi için şok tahmin

Rıdvan Dilmen, Spor Toto Süper Lig'de Fenerbahçe'nin Bursaspor'u 2-1 mağlup ettiği karşılaşmayı değerlendirdi.

Sarı lacivertli forma ile ilk kez sahaya ilk 11'de çıkan Markovic'i değerlendiren Dilmen, "Markovic hazır olmamasına rağmen bildiğin 'yavru Rıdvan', açıktan gidecek çalımlarla girecek ve asist yapacak vs." şeklinde konuştu.

Ntvspor

Rıdvan Dilmen'den derbi için şok tahmin

"DIEGO'NUN SAKATLIĞI PEREIRA'YA YARADI"

GÜNTEKİN ONAY: Hafta içinde Molde karşısında fizik olarak güçlü bir görüntü ortaya koymayan Fenerbahçe, Bursaspor karşısında ise fizik üstünlüğüyle maçı kazanmayı başardı.

RIDVAN DİLMEN: Fenerbahçe ilk 30 dakika müthiş pres yaptı ve rakibi oynatmadı. 30'dan sonra Bursaspor gelmeye başladı. İkinci yarıda da Bursaspor'un atakları yedikleri gole kadar sürdü.

Diego'nun sakatlığının takımda sistemin oturmasında faydası oldu. Sow'un satılması da sistem bakımından isabetli oldu. Allah kimseye sakatlık vermesin ama Diego'nun sakatlığı Pereira'ya yaradı.

Rıdvan Dilmen'den derbi için şok tahmin

"PEREIRA ÜLKEYE ADAPTE OLMAYA BAŞLADI"

RIDVAN DİLMEN: Pereira, sezon öncesi hazırlık maçlarındaki çılgın hücum anlayışının gitmeyeceğini anladı. Fenerbahçe hızlı oynuyor. Bunun için takımın fiziği çok iyi olmalı ve kadron geniş olmalı. Shakhtar maçından ders alınmamıştı. Pereira yavaş yavaş ligi ve takımı tanımaya başladı ve yavaş yavaş değişikliğe gitmeye başladı. Kasımpaşa maçında 4-3-3'ü denedi. Molde maçında ise 4-3-3'e uygun kanat oyuncularıyla oynadı ve Fernandao'yu kenarda oturttu. Molde maçının ilk yarısında Fernerbahçe iyi oynadı. İkinci yarıda ise sezon başındaki anlayışına dönünce orta sahayı ele geçiren Molde'nin golleri ve galibiyeti geldi. Pereira, demoralize ve yorgun olmasına rağmen Bursaspor maçında da Meireles-Mehmet Topal-Ozan Tufan üçlüsüyle 4-3-3'te ısrar etti. Pereira ülkeye, takıma adapte olmaya başladı.

Rıdvan Dilmen'den derbi için şok tahmin

"TAKIMI SEYİRCİ AYAKTA TUTTU"

GÜNTEKİN ONAY: Caner ve Van Perise, Molde maçında dökülmüştü. Pereira'nın bu iki oyuncuyu performans odaklı olarak Bursaspor maçında kesmesi takdir edilmeye değer.

RIDVAN DİLMEN: Pereira her maçta bir hata yapıyor ve bir sonraki maçta o hatasını yamıyor. Molde maçından alınan dersle orta sahadan adam çıkararak değil, hücumdan oyuncu çıkararak risk aldı.

Fenerbahçe iyi oynamıyor ama çok konsantre oynuyor. Fenerbahçe'de takımı iten taraftar döndü. Yorulan takımı Bursaspor karşısında ayakta tutan seyirci oldu. Geçen sezon bu motivasyon ve coşku yoktu.

İsmail Kartal'a ve Pereira'ya genç oyuncu Uygar Mert'e şans verdikleri için teşekkür ediyorum.

Rıdvan Dilmen'den derbi için şok tahmin

"HASAN ALİ KULÜBÜN KIYMETİNİ BİLİYOR"

GÜNTEKİN ONAY: Bursaspor'un direncini hiç yeterli bulmadım. Kadıköy'den puan alman için çok daha sıkı olman lazım. Dzsudzsak'ta büyük hayal kırıklığına uğradım. Sahada varlığıyla yokluğu belli değildi. Bursaspor, yeni stadında çıkışa geçebilir. Elinde çok kaliteli oyuncular var. Ertuğrul Sağlam'a sabır gösterilmeli. Ancak yeniden oluşturulan takım, bu uyum sürecini daha çabuk atlatmalı. Mert Günok'tan da beklentim daha yüksekti. Hatalı goller yemeye devam etti.

RIDVAN DİLMEN: Hasan Ali, van Perise'ye verdiği gol pasından önce topla giderken müthiş durdu ve rakibini ekarte etti. Hasan Ali oynatılmasa da forma verildiğinde kulübün kıymetini bilip, aynı şekilde çıkıp oynuyor. İşte bu profesyonellik anlayışı. van Persie, bazen kötü vuruşların gol olabileceğini gösterdi. Çünkü iyi vuruşa hazırlanan kaleciler şaşırabiliyor.

Rıdvan Dilmen'den derbi için şok tahmin

"FENERBAHÇE'NİN ZAAFI; ACELECİ OYUN"

GÜNTEKİN ONAY: Futbolun temel prensiplerinden biri, orta sahayı boş bırakmayacaksın. Yıldızların var diye hepsini oynatmak zorunda değilsin. Hasan Ali sahanın en iyilerindendi.

RIDVAN DİLMEN: Fenerbahçe'nin henüz hazır olmayan Markovic gibi bireysel anlamda oyuncuları kazanma şansı var.

Bursaspor bu sezon acayip bir kadro değişikliğine gitti. Böyle bir kabuk değişiminden sonra 5 maçta 1 galibiyette kaldı. Bursaspor taraftarları çok sabırlı olmalı. Bu yeni kadro olmanın dezavantajıyla iniş çıkışlar göstereceklerdir.

Hızlı oyunla aceleci oyunu karıştırmamak lazım. Fenerbahçe'de de bu zaaf var. Fenerbahçe'nin yıllardır gelen pas kültürünün değişmesi zaman alacaktır.

Rıdvan Dilmen'den derbi için şok tahmin

"MOLDE MAÇINDA TOPAL YERİNE ÖNDEN BİRİNİ ÇIKARSAYDI.."

GÜNTEKİN ONAY: van Persie tartışılmayacak bir kariyeri olan yıldız. Gol sayısı olarak tatmin edici bir performans gösteriyor. Klası, kalitesi, gol vuruşu ve oyun zekası tartışılmaz ama fizik gücü henüz hazır değil. Molde maçında 90 dakikayı çıkarabilecek bir görüntü vermedi. Van Persie'nin kalitesi, Fernandao'nun gücü farklı.

RIDVAN DİLMEN: Molde takımı, Mehmet Topal'ın çıkmasının ardından bir buçuk orta sahayı görünce pas yapa yapa Fenerbahçe'yi yordu. Futbolun doğrusu Mehmet Topal'ı çıkarıp, forvet almak değildir. Molde maçında 2-1'i çevirmek için önden birini çıkarıp Fernandao'yu alsaydı daha çok şansı olurdu. Bursaspor maçında olduğu gibi.

Rıdvan Dilmen'den derbi için şok tahmin

"BEŞİKTAŞ DERBİDE 5 ATAR"

RIDVAN DİLMEN: Daha önce özellikle Sow'un da gitmesiyle "ben kesin bu takımda oynarım" gözüyle bakan Fernando ve van Persie artık Beşiktaş derbisinde formayı garanti göremiyor. Haftaya derbide ikisinden biri oynamayacak ve oynamamalı. Fenerbahçe derbide van Persie, Fernandao, Nani, Markovic ile oynasın, abartmıyorum Beşiktaş 5 atar. Pereira artık o yanlıştan döndü. Fit durumda Fernandao ile neden başladı da geçen hafta gol atan van Persie ile neden başlamadı deme hakkımız yok.

Fernandao'nun kanat oynama ihtimali sıfır. van Persie 10 üzerinden 3 ile kanat oynar. Sow, alışık olduğu için 5 ile oynuyordu. 4-3-3'ü kanat oyuncularıyla oynamak şart. Bunu Kasımpaşa maçından sonra da söylemiştik. Pereira da Bursaspor maçında bunun farkında olduğunu gösterdi. Nani ve Markovic bugün olduğu gibi kanatlarda olmalı.

BİZE ULAŞIN