Spor Gündeminden Başlıklar 14/11/2009

Spor Gündeminden Başlıklar 14/11/2009
DNA'sında Cimbom var
"Arda'nın Galatasaraylılığı"na genetik kanıt! DNA'yı oluşturan maddelerden adenin, timin ile, guanin de her zaman sitosin ile eşleşiyor. Ortaya da A.T ve G.S çıkıyor: Arda Turan ve Galatasaray
Genetik bilgi aktarımını sağlayan nükleik asitlerin içeriklerine göre ve en yaygın nükleik asitler DNA ve RNA'yı oluşturan maddeler incelendiğinde Arda Turan doğuştan Galatasaraylı çıkıyor! DNA'yı oluşturan dört ana madde adenin, timin, guanin ve sitozin. Bunların DNA'da birbirlerine bağlanma sıraları ise Arda Turan'ın şifresini veriyor. Çünkü DNA'da adenin her zaman timin ile, guanin de her zaman sitosin ile eşleşiyor. Bunları bu sırayla şifreleri olan baş harflerine göre dizince de ortaya "A.T." ve "G.S." çıkıyor; yani Arda Turan ve Galatasaray. G.Saray'ın altyapısından yetişen, kısa süre içinde takımın yıldızlarından biri haline gelen ve kaptanlığa kadar yükselen Arda Turan her yerde koyu bir Galatasaraylı olduğunu söylemekten çekinmiyor.

Derleyen: MELİKE KAN / SABAH İNTERNET
Spor Gündeminden Başlıklar 14/11/2009
Güiza'yı adam edeceğim
F.Bahçe Teknik Direktörü Daum, bir türlü bekleneni veremeyen ve sık sık satılması gündeme gelen Daniel Güiza için özel mesai harcamaya başladı.
Güiza'dan en iyi verimi almaya kararlı olan Daum, bu futbolcunun eski takımı Mallorca ile milli takımdaki maçlarının CD'lerini izliyor. Alman hoca, F.Bahçeli yöneticilere de "Güiza'yı istenen kıvama getireceğim" dedi. (FOTOMAÇ)
Spor Gündeminden Başlıklar 14/11/2009
Kartal, Saha'ya konmak üzere
Beşiktaş, Fransız golcü için Everton kulübüyle bonservis pazarlığını sürdürürken, başkan Yıldırım Demirören kurmaylarına, "Bu işi bitirin" talimatı verdi.
Tam Saha pres
Bobo'yu gönderip, Saha'yı almayı planlayan yönetim, bonservis pazarlığını sürdürüyor. (FOTOMAÇ)
Spor Gündeminden Başlıklar 14/11/2009
Uçakta sakatlandı
Brezilya maçı için Katar'da giden İngiltere'nin milli yıldızı Lampard dar koltuklardaki 7 saatlik uçak yolculuğu sonrası sakatlandı. Chelsea, federasyondan tazminat istiyor.
Spor Gündeminden Başlıklar 14/11/2009
Suriye'den "Futbolda da işbirliği" talebi...
Türkiye-Suriye arasındaki siyasal ve ekonomik ilişkilerin olumlu seyri, Suriyeli futbolcuları da umutlandırdı. Suriye futbol camiası, işbirliği konusunda sıranın kendilerine gelmesini bekliyor.
Suriye futbol camiasında Türk futbol kulüpleriyle işbirliği yapılmasını, menajerlik distribütörlüğü verilmesini isteyen de var, maçların şifreli yayınlanmasından şikayetçi olan da...
Yaklaşık 60 yıldır profesyonel düzeyde futbolla ilgilenen Musa Şemmaz, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a çağrıda bulunarak ''Suriye'de en fazla taraftarı olan takım Fenerbahçe. Bu işbirliğini başlatmak da Fenerbahçe'ye düşer. Taraftar, kulübü göreve çağırıyor'' diyor.
Spor Gündeminden Başlıklar 14/11/2009
Nihat Kahveci keyifli döndü!
Beşiktaş'ta Fenerbahçe maçı hazırlıkları sürerken, milli golcü Nihat Kahveci'nin sakatlığını atlatıp, idmana çıkması sevinç yarattı. Doktor kontrolünde tek başına çalışmalara start veren Nihat 1-2 gün içinde takımla birlikte antrenmanlara katılabilecek seviyeye gelebilecek. Teknik Direktör Mustafa Denizli de, tek başına çalışan golcüsüyle özel olarak ilgilenirken, Nihat'ın da neşeli olması gözlerden kaçmadı. Nihat'ın derbiye kadar hazır hale geleceği bildirildi.
Spor Gündeminden Başlıklar 14/11/2009
Bedelli transfer
Askerliğini 21 gün yapmayı hedefleyen tecrübeli futbolcu, Avrupa'ya açılacak.
Galatasaray ile sözleşmesini 2012 yılına kadar uzatan Ayhan Akman'ın, şimdiden Avrupa'ya açılım planları yaptığı öğrenildi. 32 yaşında olan ve henüz askerliğini yapmayan tecrübeli futbolcunun Almanya ya da Yunanistan'dan bir kulüple el sıkışarak kendisine 'bedelli' yolunu açmayı hedeflediği belirtildi. Ayhan'ın, menajeri Ali Egesel'e "Yeni sezonda mutlaka Avrupa'da oynamak istiyorum" dediği öğrenildi. Bunun üzerine arayışa giren Egesel'in, Yunanistan ve Alman kulüpleri ile temasa geçeceği belirtiliyor. (FOTOMAÇ)
Spor Gündeminden Başlıklar 14/11/2009
İlk kez bir otelden kovuldum
Ankaragücü Kulübü oda parasını ödemediği için kaldığı otelden gece yarısı çıkartılan İngiliz golcü Darius Vassell, Ada basınına konuştu: "Başıma ilk kez böyle bir olay geldi"
BİZE ULAŞIN