Spor Gündeminden Başlıklar 14/11/2009

Cumartesi 14.11.2009 12:36
Spor Gündeminden Başlıklar 14/11/2009
DNA'sında Cimbom var
"Arda'nın Galatasaraylılığı"na genetik kanıt! DNA'yı oluşturan maddelerden adenin, timin ile, guanin de her zaman sitosin ile eşleşiyor. Ortaya da A.T ve G.S çıkıyor: Arda Turan ve Galatasaray
Genetik bilgi aktarımını sağlayan nükleik asitlerin içeriklerine göre ve en yaygın nükleik asitler DNA ve RNA'yı oluşturan maddeler incelendiğinde Arda Turan doğuştan Galatasaraylı çıkıyor! DNA'yı oluşturan dört ana madde adenin, timin, guanin ve sitozin. Bunların DNA'da birbirlerine bağlanma sıraları ise Arda Turan'ın şifresini veriyor. Çünkü DNA'da adenin her zaman timin ile, guanin de her zaman sitosin ile eşleşiyor. Bunları bu sırayla şifreleri olan baş harflerine göre dizince de ortaya "A.T." ve "G.S." çıkıyor; yani Arda Turan ve Galatasaray. G.Saray'ın altyapısından yetişen, kısa süre içinde takımın yıldızlarından biri haline gelen ve kaptanlığa kadar yükselen Arda Turan her yerde koyu bir Galatasaraylı olduğunu söylemekten çekinmiyor.

Derleyen: MELİKE KAN / SABAH İNTERNET
Spor Gündeminden Başlıklar 14/11/2009
Güiza'yı adam edeceğim
F.Bahçe Teknik Direktörü Daum, bir türlü bekleneni veremeyen ve sık sık satılması gündeme gelen Daniel Güiza için özel mesai harcamaya başladı.
Güiza'dan en iyi verimi almaya kararlı olan Daum, bu futbolcunun eski takımı Mallorca ile milli takımdaki maçlarının CD'lerini izliyor. Alman hoca, F.Bahçeli yöneticilere de "Güiza'yı istenen kıvama getireceğim" dedi. (FOTOMAÇ)