Elon Musk iflasını açıkladı!

Son birkaç gündür Tesla'nın iflas edebileceğine dair haberler çıktı. Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's'in Tesla'nın kredi notunu düşürmesiyle birlikte şirketin hisseleri de hızlı bir şekilde değer kaybına uğramıştı. Elon Musk ise Tesla'nın iflas ettiğine dair bir haber paylaştı ve bakın sonrasında neler oldu...

Elon Musk iflasını açıkladı!

Tesla ile elektrikli otomobil üreten, SpaceX ile uzay seyahatlerinin seyrini değiştirmeye çalışan ve Hyperloop ile toplu taşımada çığır açmayı planlayan Elon Musk, Tesla'nın batacağı yönünde basında çıkan haberleri ti'ye aldı.

Musk, Tesla'nın iflas ettiğine dair bir haber paylaşarak takipçilerine 1 Nisan şakası yaptı.

Elon Musk iflasını açıkladı!

Musk yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"Sermaye toplamak için gerçekleştirdiği yoğun çabaların ardından, son çare olarak yoğun bir Paskalya Yumurtası satışı gerçekleştirmişti, Tesla'nın tamamen iflas ettiğini bildirmekten ötürü üzüntü duyuyoruz. Öylesine iflas etti ki, inanamazsınız."

Elon Musk iflasını açıkladı!

Her ne kadar Musk şimdilik şaka yapıyor gibi gözükse de elektrikli araç üreticisi Tesla'nın üretim kanadındaki sorunları giderememesi şirketin hızla değer kaybetmesine neden oluyor.

Elon Musk iflasını açıkladı!

35 bin dolardan başlayan aracın üretim hedeflerine ulaşılamaması, şirketin sürekli para harcamasına neden oluyor. Şirket son 4 yıl içinde 8 milyar dolar para harcadı.

Ayrıca Tesla'nın önümüzdeki bir yıl içinde vadesi gelen 1 milyar dolar değerinde bono ödemesi var.

Elon Musk iflasını açıkladı!

Elon Musk kuşkusuz teknoloji dünyasının son dönemde en çok konuştuğu isim. Peki kim bu Elon Musk? İşte Musk'ın ilginç yaşan öyküsü...

Elon Musk iflasını açıkladı!

Güney Afrika asıllı ABD'li mucit ve girişimci olan Elon Musk Kanadalı bir anne Haldeman ve Güney Afrikalı bir baba Errol'un oğlu olarak dünyaya geldi.

Elon Musk iflasını açıkladı!

Elon Musk kendi kendine yazılım programlayıp kodlamayı öğrendi ve 12 yaşındayken kendi yazdığı Blastar isimli oyunu tasarladı ve daha sonra bu oyunu o zamanın parası ile 500 dolara satarak bilişim sektöründeki ilk parasını kazandı.

Elon Musk iflasını açıkladı!

1992'de, Kingston, Ontario'daki Queen's University'de iki yıl eğitim aldıktan sonra ABD'nin önde gelen üniversitelerinden birisi olarak kabul gören University of Pennsylvania'da işletme ve fizik okumak için Kanada'dan ayrıldı.

BİZE ULAŞIN