PlayStation 5 (PS5) Türkiye çıkış tarihi ve Türkiye fiyatı nedir? PS5'in özellikleri ve oyunları nedir? İşte PS5 hakkında her şey!

PlayStation 5 veya kısaca PS5 için geri sayım başladı. Sony artık son hazırlıklarını yapıyor. Kısa süre önce PS5'in arayüzü de detaylı şekilde tanıtıldı. Ayrıca en çok merak edilen sorunun da yanıtı verildi. Sony, PlayStation 5'in Türkiye fiyatını da geçtiğimiz gün açıkladı. Yeni nesil konsolun detayları artık bir sır olmaktan çıkmış durumda. Sizler için PlayStation 5 hakkındaki her şeyi toparladık. PS5 Türkiye fiyatı, çıkış tarihi, özellikleri, oyunları ve diğer bilgileri bir araya getirdik. İşte PlayStation 5 hakkında her şey...

Cumartesi 17.10.2020 12:58 Güncelleme: Cumartesi 17.10.2020 13:05
PlayStation 5 PS5 Türkiye çıkış tarihi ve Türkiye fiyatı nedir? PS5'in özellikleri ve oyunları nedir? İşte PS5 hakkında her şey!

Hakkında uzun zaman boyunca dedikodular dönen PS5 için fazla zaman kalmadı. Yeni nesil konsolla ilgili bilinmeyen pek bir detay kalmadı. Türkiye fiyatı da belli oldu. Peki PlayStation 5 geliyor da, beraberinde neler getiriyor? PS5'in oyunları nedir? PlayStation 5 tam olarak hangi özelliklere sahip? Neler sunacak?

PlayStation 5 PS5 Türkiye çıkış tarihi ve Türkiye fiyatı nedir? PS5'in özellikleri ve oyunları nedir? İşte PS5 hakkında her şey!

Sony'nin 11 Haziran'da yaptığı Future of Gaming etkinliğinin son aşamasında uzun süredir merakla beklenen PlayStation 5 tasarımı da ortaya çıktı. Etkinlikte, PlayStation 5'in iki farklı sürümünün tasarımı gösterildi. Bu sürümlerden biri konsolun disk sürücülü, diğeri de dijital sürümü.

Sony bu jenerasyonda DualSense ile başlattığı çift renk kullanan tasarım çizgisini, PlayStation 5'in kendisiyle de devam ettiriyor. Konsolun tasarımıyla ilgili ise tüketiciler ikiye ayrılmış durumda. Bir kesim konsolun yenilikçi görüntüsünü severken diğer kesim konsolun tasarımını modem gibi farklı eşyalara benzeterek tiye alıyor.

PlayStation 5'in tasarımıyla ilgili dikkat çeken noktalardan bir diğeriyse dikey şekilde tanıtılan ilk PlayStation olması. Sony, isteğe göre konsolu yatay ya da dikey olarak kullanmaya izin veren bir stand geliştiriyor olsa da konsolun dikey kullanım haliyle tanıtılması kullanıcılar için bir sürpriz oldu.