Bu Bayram Yurt Dışı ANI’ larınızı Tazeleyin!

  • Salı 27.07.2010
Bu Bayram Yurt Dışı ANI’ larınızı Tazeleyin!

Bayram yaklaştıkça herkesi saran tatil heyecanı mevsimsel avantajla birlikte mükemmel seyahat seçeneklerini de sizlere sunuyor. Bu bayram gidilebilecek bazı yurt dışı tatil bölgelerini sizler için araştırdık. İşte bu bayram kaçırılmayacak tatil imkanlarından bazıları..

Bu Bayram Yurt Dışı ANI’ larınızı Tazeleyin!

Yurt Dışı Turlarının Olmazsa Olmazı !

İSPANYA

Bayramda gidilebilecek en cazip bölgelerden biri olan İspanya, sıcak kanlı halkı ve tarihi - doğal yapısıyla beklentilerinizi boşa çıkarmayacak. Osmanlı ve İspanyol tarihi izlerinin en güzel kalıntılarını simgeleyen şehirlerden Sevilla ve Cordoba Granadayı gezerken imparatorluğun büyüsüne kapılacaksınız.

Atlas okyanusu ile Akdeniz’in birleştiği, Avrupa ve Afrika’nın buluştuğu yerde bulunan İspanya, Fenike ve Yunan kolonileri döneminde başlayan, İslam egemenliği ve bunu takip eden sömürgecilik dönemleriyle zenginlesen, çok kültürlülük izlerini bünyesinde birleştirmiş. 800 yıl Müslüman hükümdarlığı altında yaşayan Granada, El Hamra Sarayı, Cordoba cami, Musevi mahallesi mutlaka görülmesi gereken yerler. İspanyada 3F (Flamenco, Futbol ve Fiesta) merkezi Sevilla'da ispanya kültürünü yakından tanıyabiliriniz. Flamenco danslarını izlerken İspanyolların milli içkisi sangriayı denemeyi unutmayın.

Anı Tur’un ekonomik İspanya Turu seyahat programları için tıklayınız.

Bu Bayram Yurt Dışı ANI’ larınızı Tazeleyin!

Farklı Diller Ortak Duygular

BENELÜX & PARİS


Kuzey Avrupa’ nın başkentleri olan Amsterdam, Brüksel ve Lüxemburg şehirlerini gezerken bölgelerin kendine has tarihi ve mimari dokusuna kendinizi kaptıracaksınız.
Amsterdam’ da  birçok müze bulunmaktadır. En gözdelerinden biri Rjiks Museum diğeri ise Van Gogh Museum'dur. Bunların dışında, Amsterdams Historisch Museum, Rembrandthuis, Anne Frank Huis, Troppenmuseum, Verzetmuseum Stadelijik Museum'u, Red Light District " bölgesi ("Kırmızı Işıklar ") kente gelenlerin ilgisini çeken yerler arasındadır.
Panoramik Lüksemburg şehir turunda Petrus vadisini, eski şehir merkezini ve dar sokaklarını, şehir katedralini, Dükler sarayını görme imkânına sahip olacaksınız. Lüksemburg, 1995 ve 2007 yıllarında olmak üzere iki kez Avrupa Kültür Başkenti olma özelliğini taşıyan tek şehirdir
Bruges'de kanal gezintilerine çıkmak, Antwerp'de elmas aramak, Belçika'nın dünyaca ünlü pastalarını Oostende'ki plajda tatmak ve Brüksel'deki kültürel ve tarihi önemi büyük müzeleri gezmek, ülkenin sunduğu benzersiz tecrübelerden sadece birkaçıdır. Belçika, kapladığı alan itibariyle Avrupa'nın en fazla kale bulunduran coğrafyasıdır.
Eğlencenin başkenti Disney Land’de; Main Street, 19.YY Amerikan Kasabaları, Dünya Çocuklarından Şarkılar, Disney Kahramanlarının geçit töreni, Karayip Korsanları ve daha bir çok güzelliği görebilirsiniz. Diğer taraftan Champs Elysees, Concorde Meydanı, Opera, Quartier Latin, Invalides, Iles de la Cites, Notre Dame Kilisesi, Eiffel Kulesi mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır.
 Montmartre ressamlar tepesi, tekne ile Seine Nehri gezisi ve Eiffel kulesi gezileri sizlere unutulmaz anlar yaşatacak. Kesin tavsiyemiz akşam grubunuzla beraber turlara katılarak Paris’i yaşamanız. Paris by Night ve dünyaca ünlü Lido Show mutlaka görmeniz gereken yerler arasındadır.

Anı Tur’un ekonomik Benelux Turu seyahat programları için tıklayınız.

Bu Bayram Yurt Dışı ANI’ larınızı Tazeleyin!

Gizemli Uzak Doğu

BANGKOK – PHUKET

Sizi bambaşka bir atmosfere sokacak olan bu seyahatte; Altın Buddha Tapınağı, Uyuyan Buddha Tapınağı, Demokrasi Anıtı, Çiçek Pazarı ve ünlü mücevher fabrikasın yanında, hem Bangkok’un egzotik güzelliğini, hem de Tayland’ı derinden etkileyen Budizm’i daha yakından izleme fırsatı bulacaksınız. Ayrıca Rice Barge ve Kanallar, Yüzen Çarşı, sloganı: “Eğer yüzüyorsa bizde vardır.” olan Sea Food Restaurant ve Patgong Gece Pazarı gezileri de sizleri adeta büyüleyecektir.
 
James Bond filminin çekildiği James Bond adasında hayatınıza heyacan katacak ve Leonardo Dicaprio' nun başrolünü oynadığı The Beach filminin çekildiği Phi Phi adalarında Cennet gibi bir kumsal bulacaksınız.

Anı Tur’un ekonomik Bangkok-Phuket Turu seyahat programları için tıklayınız.

Bu Bayram Yurt Dışı ANI’ larınızı Tazeleyin!

Tarihimizden Bir Parça

MAKEDONYA

Osmanlı Devleti’nin önemli bölgelerinden olan Üsküp, Ohrid ve çevresinde yer alan tarihi eserler ve doğal atmosfer ile kendinizi eski zamana bırakıp atalarımızın tarihini yeniden yaşayabilirsiniz. Bitola turu sırasında Atatürk’ün evi, Manastır Askeri İdadiyesi ve Ulusal Müze’de tarihi anıları bulacaksınız. Ohrid Gölü’nün güzel manzarasıyla baş başa olan St. Naum Manastır’ı ve Kilisesi’nde bütün şehir stresini unutma fırsatına sahip olacaksınız.
 
Makedonya turunda göreceğiniz tarihi eser ve kalıntıların yanında insanların sıcaklığı ve misafirperverliği de sizleri etkileyecek.  Mavrovo ulusal parkı ve Yahya Kemal Beyatlı' nın doğum yeri olan Üsküp' teki, Üsküp çarşısı görmeniz gereken yerler arasındadır.

Anı Tur’un ekonomik Makedonya Turu seyahat programları için tıklayınız.

Bu Bayram Yurt Dışı ANI’ larınızı Tazeleyin!

Güney Afrika Büyüsünü Keşfedin !

GÜNEY AFRİKA

Bayram dönemi Güney Afrika geziniz için en ideal dönem olacaktır. Mevsimler en güzel zamanı yaşarken doğayı, eğlenceyi ve hayvanlar alemini bir arada yaşayabileceğiniz bu gezi de siz diğer taraftan Dünya’nın en güzel şehri olarak da ün yapan Cape Town’da Ümit Burnu ve Afrika Penguenlerini yakından görme imkanı bulacaksınız. Büyüleyici bir havaya sahip bu gezi bayram için güzel bir seçenek olarak görülüyor.
 
Dilediğinizce Sun City'nin eğlenceli ortamında gününüzü değerlendirebilirsiniz. The Lost City'i keşfedebilir veya Su Dünyası'nda yapay dalgalar içinde yüzebilirsiniz. Alışveriş ve eğlence merkezine gidebilir, Casino'da şansınızı deneyebilir veya timsah çiftliğine gidebilirsiniz.

Anı Tur’un ekonomik Güney Afrika Turu seyahat programları için tıklayınız.

BİZE ULAŞIN