Pazartesi 24.02.2020 17:36 Güncelleme: Pazartesi 24.02.2020 17:40

Dünyanın en merak uyandıran 10 Kanyonu

Zarif kıvrımları, turuncu ve mor yansımalı kayalarıyla Antelope Canyon dünyanın en çok fotoğraflanan yerlerinden biri. Grand Canyon'un da bulunduğu Amerika Birleşik Devletleri'nin Arizona Eyaleti'nde yer alan Antelope Canyon, iki ayrı bölümden oluşuyor. Erozyonlar sonucu doğal olarak oluşan bu kanyonun bazı kısımlarının kollarınızı açtığınızda dokunabileceğiniz kadar dar olduğu söyleniyor.

ABONE OL
Dünyanın en merak uyandıran 10 Kanyonu

1. ANTELOPE CANYON / ABD

Kanyonlar dünya üzerindeki en şaşırtıcı jeolojik yapılardan biri. Dünya üzerindeki çoğu kanyon, muhteşem görüntüsünün yanı sıra eşsiz ekosistemleriyle de nadir görülen canlı türlerine ev sahipliği yapıyor. Labirenti andıran görünümleri ve derin kayalıklarıyla başınızı döndürecek dünyanın en güzel 10 kanyonuna bir göz atmaya ne dersiniz?

Dünyanın en merak uyandıran 10 Kanyonu

2. TAROKO GORGE / TAYVAN

Tayvan'ın kayalıklardan oluşan doğu kıyılarının yakınında yer alan Taroko Gorge, adanın en büyük turistik merkezlerinden biri. Uzunluğu 19 kilometre olan kanyonda birçok farklı manzarayı gözlemleyebileceğiniz çeşitli yürüyüş parkurları bulunuyor. Nefes kesici görünümünü içinden geçen nehirle tamamlayan Taroko Gorge her yıl binlerce turisti ağırlıyor.