Maldiv Adaları

Maldiv Adaları
Balayına çıkacakların en gözde cennet adası Maldivler. Ayrıca deniz, güneş kum tatili yapmak isteyenler için de çok uygun. Adalardaki su üstü bungalovlar pek çoklarının hayalini süslüyor.
Maldiv Adaları
NEREDE? Maldivler, resmi adıyla Maldiv Cumhuriyeti, Hint Okyanusunda 1.200 adadan oluşan bir devleti. Hindistan'ın güneyinde ve Sri Lanka'nın yaklaşık 750 kilometre (435 mil) güneybatısında yer alıyor.
Maldiv Adaları
ULAŞIM NASIL? Türkiye’den iki havayolu şirketi Maldivlere Dubai ya da Doha aktarmalı olarak uçuyor. Toplam 8 saat uçuş süresi. Turizmciler, vize istenmemesi ve diğer adalara göre ulaşımın daha uygun olması nedeniyle Maldivlerin tercih edildiğini vurguluyor.
Maldiv Adaları
ULAŞIM NASIL? Her bir tesis küçük bir mercan adacığı üzerinde kurulmuş vaziyette. Ana adanın adı Male. Uluslararası havalanının olduğu Male'ye deniz uçağı ya da sürat tekneleriyle tranfer yapılıyor.
Maldiv Adaları
NE ZAMAN GİDİLİR?Maldiv adalarında bol yağmurlu ekvator iklimi hakim. Maldiv Adaları'na yılboyu gidilebilse de Mayıs'tan ekime kadar yağışlı olabilir.
Maldiv Adaları
Maldivlerde bin 200 adanın 200'ünde insan yaşıyor. Yerleşim bulunan 200 adadan 90'nında Maldivliler, 110 ada ise "otel ada" şeklinde kullanılıyor.
Maldiv Adaları
NE KADAR? Maldivlerde 5-6 gecelik konaklamanın kişi başı maliyeti yaklaşık olarak 2000-2500 euro olduğu belirtiliyor. Bu fiyata uçakla ulaşımın dahil olduğu ifade ediliyor.
Maldiv Adaları
Maldivlere gelenlerin büyük bir çoğunluğu deniz üstündeki bungalovlarda konaklamak istiyor.Deniz üstündeki bungalovlarda kalmak, sahildeki bungalovlarda konaklamaktan daha pahalı.
BİZE ULAŞIN