Seyşel Adaları

Seyşel Adaları
Başbaşa tatil yapmak isteyenlerin en gözde mekanı Seyşeller. Maldivlerdeki tesisler çocuklarla birlikte tatil yapmak için uygunken, Seyselleri daha çok çiftler tercih ediyor.
Seyşel Adaları
NEREDE?

Seyşel Adaları, Hint Okyanusu'nda Kenya ve Tanzanya'nın doğu, Madagaskar'ın kuzeydoğu açıklarında yer alan adalar topluluğundan oluşan ülke. Oğlak dönencesi ile Ekvator arasında yer alan 92 ada ve adacıktan oluşmuş takımadalar cumhuriyeti.
Seyşel Adaları
NASIL GİDİLİR?

Dubai ya da Paris aktarmalı olarak uçakla gidilebiliyor. Uçuş yaklaşık 8-10 saat sürüyor. Ana adadan bazı tesislere helikopterle transfer gerçekleştiriliyor.Seyşeller için vize istenmiyor.
Seyşel Adaları
NE KADAR?

Maldivlere göre Seyşeller daha pahalı. Uçakla ulaşım dahil kişi başı 5 gece konaklama fiyatı yaklaşık olarak 4500 Euro'den başlıyor.
Seyşel Adaları
NE ZAMAN GİDİLİR?

Yılboyu gidilebilsede Haziran ayı rüzgarlı olduğu için adanın bazı noktaları pek önerilmiyor. Scuba diving yapmaktan hoşlananlar için ise nisan, mayıs,ekim ve kasım ayları uygun. Ayrıca ekim ayında mart ayına kadar sakin deniz sözkonusu. Yelkenli kullanmaktan hoşlananlar mayıs ve eylül ayını tercih etmeliler.
Seyşel Adaları
NE ZAMAN GİDİLİR?

Ülkede muson ikliminin etkisiyle yağışlar görülür.Bu yağışlar özellikle Ocak ayında düşer.Mahe ve Silhouette en çok yağışı alan yerlerdir.Ocak ayı en yağışlı,Temmuz ve Ağustos en kuru aylardır.Her ay sıcaklık 24 ile 31 derece arasında inip çıkar.
Seyşel Adaları
NE YENİR?

Seyşeller Hint Okyanusundaki adalarda Creole mutfağı açısından en iyi olanı.Balık ve pilav başlıca yemekleri.Balık ve deniz ürünleri çok geniş bir yelpaze sunar.Mürekkepbalığı,köpekbalığı,ahtopot gibi balıkları deneme fırsatınız var.
Seyşel Adaları
Seyşel Adaları’nda 4 adet ulusal deniz parkı ve 150’den fazla kimliği saptanmış tropik camadan balık türü vardır.
BİZE ULAŞIN