Türkiye'de mutlaka görmeniz gereken 10 büyüleyici şelale

Birçok medeniyete ev sahipliği yapan, tarihiyle olduğu kadar doğasıyla da büyüleyen Türkiye'de sayısız güzellikte doğal ve antik yapı bulunuyor. Şüphesiz doğal güzelliklerin içerisinde en çok ilgiyi şelaleler görüyor. Birbirinden güzel manzaralarıyla Türkiye'de mutlaka görmeniz gereken 10 şelaleyi listeledik.

Pazartesi 24.02.2020 16:53 Güncelleme: Pazartesi 24.02.2020 16:56
Türkiye'de mutlaka görmeniz gereken 10 büyüleyici şelale

1. SUUÇTU ŞELALESİ / BURSA

Fay hattının çökmesiyle oluşan Suuçtu Şelalesi'nde su 38 metre yükseklikten dökülüyor. Ağaçlık bir alan içerisinde yer alan şelale, yerli halk ve turistler tarafından piknik alanı olarak kullanılıyor. Temiz havası ve eşsiz manzarasıyla Suuçtu Şelalesi, Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesine 18 km. uzaklıkta bulunuyor.

Türkiye'de mutlaka görmeniz gereken 10 büyüleyici şelale

2. KURŞUNLU ŞELALESİ / ANTALYA

Antalya denince akla ilk gelenlerden biri de şelaleler kuşkusuz. Düden, Manavgat ve Kurşunlu; Antalya'nın görülmeye değer doğa harikalarından yalnızca birkaçı. Antalya - Isparta karayoluna yakın bir noktada bulunan Kurşunlu Şelalesi, her yıl binlerce turisti ağırlıyor. Bir görsel şölen sunan Kurşunlu, yedi küçük göleti birbirine bağlayan şelalelerden oluşuyor. Bir kanyonun içerisinde bulunan Kurşunlu Şelalesi'nde su 18 metre yükseklikten dökülüyor.