Antalya'da 5 yıldızlı otelde kişi başı 50 TL

  • Çarşamba 20.01.2010
Antalya'da 5 yıldızlı otelde kişi başı 50 TL

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, öğretmenlerin sömestr tatilinde kış fiyatları üzerinden yüzde 50 indirimle tatil yapabileceklerini belirterek, "Antalya'da kişi başına 5 yıldızlı otelde 50 TL ödeyerek tatil yapabilecekler" dedi

Antalya'da 5 yıldızlı otelde kişi başı 50 TL

Bakan Günay, Rixos Otel'de düzenlediği basın toplantısında öğretmenlere sunulan tatil imkanı fırsatına ilişkin bilgi verdi.

Toplantıya, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Özgür Özaslan, Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı, TÜROFED Başkanı Ahmet Barut ve TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy da katıldı. Bakan Günay, Türkiye'nin bu yıl krize rağmen dünyanın önde gelen 10 turizm ülkesi arasında bir önceki yıla göre gelen turist sayısı azalmayan tek ülke olduğunu belirterek, "27 milyonu yakalarız diye düşünüyordum ama 27 milyon 44 olduk. 2010-2011 yılında sanıyorum Türkiye 30 milyonu yakalamış olacak.

Kriz olmasaydı demek ki biz bu sene 28 milyonu görmüş olacaktık" dedi. Günay, bu yıl turizmden elde edilen gelirin yine yüksek düzeyde olduğunu belirtti.

2009-2010 eğitim yılının bitmek üzere olduğunu belirten Günay, Türkiye'de yüz binlerce öğretmenin olduğunu ve öğretmenlere borçlu olunduğunu söyledi.

Öğretmenlerin ekonomik olarak şartlarının iyi olmadığını ve toplumda desteklenmesi gerektiğini ifade eden Güney, "Arkadaşlarımız çalışmalar yaptılar.

Öğretmenlerin tatil süreleri var, ama tatil alışkanlıkları ekonomik nedenlerden dolayı fazla gerçekleşemiyor.

Geçen yıl iç turizme yönelik bir kampanya başlattık ve çok iyi sonuçlar aldık. O kampanyayı yenileyeceğiz.

BİZE ULAŞIN