Aydın Menderes'in ardından ne dediler?

Aydın Menderes'in ardından ne dediler?

Başbakan Recep Tayyip  Erdoğan Ümran Menderes'e taziye mesajı gönderdi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ümran Menderes'e taziye mesajı gönderdi.

Başbakanlık Basın Merkezi'nin internet sitesinde yer alan bilgi notuna göre Başbakan Erdoğan, Büyük Değişim Partisi ve eski Demokrat Parti genel başkanlarından, TBMM eski üyesi Aydın Menderes'in vefatı sebebiyle eşi Ümran Menderes'e bir taziye mesajı göndererek, üzüntülerini bildirdi.

Aydın Menderes'in ardından ne dediler?

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç: "Asil bir babanın oğluydu"

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Menderes ailesine ve sevenlerine başsağlığı diledi. Arınç, ''Her şeyden önce milletinin gönlünde taht kurmuş asil bir babanın oğluydu. Babasına layık bir evlat olduğunu tüm yaşamı boyunca büyük bir vakarla gösterdi'' dedi.

Başbakan Yardımcısı Arınç, Twitter'daki hesabı aracılığıyla yaptığı açıklamalarda, eski Başbakanlardan Adnan Menderes'in oğlu Aydın Menderes'in hakkın rahmetine kavuştuğunu öğrendiğini ve çok üzüldüğünü belirtti.

''Kendisi ile kısa süreli de olsa aynı çatı altında siyaset yapma imkanım oldu'' diyen Arınç, ''Her şeyden önce milletinin gönlünde taht kurmuş asil bir babanın oğluydu. Babasına layık bir evlat olduğunu tüm yaşamı boyunca büyük bir vakarla gösterdi'' ifadelerini kullandı.

Arınç, değerlendirmelerinde şunları kaydetti:

''Hepimizin de bildiği gibi feci bir kazanın ardından uzunca bir süredir tekerlekli sandalyeye mahkum yaşıyordu. Ama bu döneminde de hiç boş durmadı. Yazdı, analizler yaptı, konferanslar verdi. Bir aydın olarak yaşadığı topluma hasta yatağında, bu şekilde faydalı olmaya çalıştı. Kendisi ile en son TRT'nin yaptığı Ali Adnan Belgeseli'nin gala gecesinde bir araya gelmiştim. Hiç unutamadığım şu sözleri o akşam salonda bulunan hepimizi gözyaşına boğmuştu.

Demişti ki; 'Annemi çok seviyordum. Babamı da. Hala da ikisini çok seviyorum. Ama son zamanlarda babamı çok özlüyorum. Rabbim ikisini de cennette birbirine kavuştursun. Bu dünyadaki çileli yaşamları inşallah orada huzura kavuşur.'

Ben başta acılı eşleri olmak üzere Menderes ailesinin tüm sevenlerine, dostlarına başsağlığı diliyorum. Allah rahmet etsin.''