İşte aramadan görüntüler

LEVENT ERSÖZ'E 'ÖRTÜLÜ' BASKINI

Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından emekli tuğgeneral Levent Ersöz'ün hastane odasına yapılan aramalara ilişkin fotoğraflar basın mensuplarına ulaştı. (İHA)

 

Ergenekon sanığı Levent Ersöz'ün tedavi gördüğü Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi İç Hastalıkları Bölümü'ndeki odasında dün gece arama yapıldı. (İHA)

 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararı ile yapılan aramalara ilişkin fotoğraflar bugün basın mensuplarına ulaştı. Fotoğraflarda, odada yapılan aramalarda tüm dosyaların didik didik edildiği, Levent Ersöz'ün de aramalar sırasında oda da olduğu görülüyor. (İHA)

Öte yandan Levent Ersöz'ün avukatı Ali Rıza Dizdar, Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne gelerek basın mensuplarına dün geceki aramalarla ilgili açıklama yaptı. (İHA)

Yapılan aramalar ve müvekkilinin savcılar tarafından ifadesinin alınmasını eleştiren Dizdar, müvekkilinin 10 ayrı hastalığını olduğunu ve psikolojisinin bozuk olduğunu savundu. Dizdar, örtülü ödenekle ilgili bir imha tutanağında imzası olduğu iddia edilen müvekkilinin, müfettiş ve savılar tarafından ifadesine başvurulduğunu söyledi.

Bu konuyu mahkeme aracılığıyla jandarmaya sorduklarını anlatan Avukat Dizdar, "Jandarma örtülü ödenekle ilgili hiçbir bilgiyi mahkemeye vermedi. Aramalarda hiçbir bilgi ve belge bulunamadı" dedi. (İHA)

 

Ergenekon davasının tutuklu sanığı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün İstanbul ve Ankara'daki evlerinin de aralarında bulunduğu 11 adreste polis arama yaptı. Ersöz'ün tedavi gördüğü Çapa'daki İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'ndeki odası da yaklaşık 3.5 saat arandı. Görev yaptığı dönemde Jandarma Genel Komutanlığı örtülü ödeneğini, amacı dışında Ergenekon örgütünün faaliyetleri doğrultusunda harcadığı iddia edilen Levent Ersöz'ün önceki gün cumhuriyet savcıları Fikret Seçen ile Murat Yönder tarafından ifadesi alınmıştı. İfadenin ardından polis, dün akşam saatlerinde arama başlattı. İfadede ismi geçen 5 kişinin adresleri ile birlikte Ersöz'ün İstanbul ve Ankara'daki evleri arandı. Polis, Ersöz'ün eşi Muzaffer Ersöz'ün yaşadığı Çayyolu 113. Cadde 1101 Sokak'taki evinde 19.00-20.30 arasında arama yaptı. 4 katlı villada yapılan arama sonunda el konulan bir CD, disket ve DVD tutanak altına alındı. Elde edilen belgelerin İstanbul'a gönderileceği öğrenildi. 
 (ALİ ŞAHİN)

 

 

KIZI BİLEKLERİNİ KESTİ

Öte yandan Ersöz'ün kızı Fulya Ersöz, babasının tedavi gördüğü hastane önünde dün akşam bileklerini kesti. Fulya Ersöz, "Babam hasta, o haliyle bile ona iftira ediyorlar. Yeter artık" dedi.

 (ALİ ŞAHİN)

BİZE ULAŞIN