Pazar esnafı dertli! "Yüzde 25 bir kesim var onları da ikna etmeye çalışıyoruz"

Son dakika gelen bilgilere göre corona virüs nedeniyle pazarlarda seçmece yasağı büyük ölçüde uygulanmaya başlandı. Alınan önlemlerin ardından pazarlarda yüzde 80 oranında bir azalma dikkatleri çekerken esnaf seç-al ısrarından şikayetçi. Yüzde 25'lik bir kesimin ısrarcı olduğu ve onların da bu duruma alışacağı belirtiliyor. İşte son dakika haberine ilişkin detaylar...

Çarşamba 25.03.2020 13:26 Güncelleme: Çarşamba 25.03.2020 13:28
Pazar esnafı dertli! Yüzde 25 bir kesim var onları da ikna etmeye çalışıyoruz

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkıp, tüm dünyaya yayılan koronavirüsün Türkiye'de yayılımını durdurmak için bazı tedbirler alındı. Virüsün kolayca etkileyebileceği 65 yaş ve üstü vatandaşlar ile kronik rahatsızlığı bulunanlara sokağa çıkma yasağı getirildi. Bazı özel işletmeler kapatıldı, bazı kurum ve kuruluşlarının çalışma saatleri ise kısıtlandı.

Pazar esnafı dertli! Yüzde 25 bir kesim var onları da ikna etmeye çalışıyoruz

Son olarak Ticaret Bakanlığı, nakit para akışının ve sebze meyveye elle temasın en çok olduğu semt pazarlarıyla ilgili bir düzenlemeyi hayata geçirdi. Buna göre semt pazarlarında tüketicinin ürüne dokunması yasaklanırken, seç al olayı tamamen kaldırıldı. Pazarcı esnafına ise eldiven kullanma zorunluluğu getirildi.