25 yıl sonra kucaklaşma

25 yıl sonra kucaklaşma
1984'ten beri 3 yaşında kaybettiği kızını arayan Fatma Kalay, yıllardır annesini arayan Yasemin Gök'le bir araya geldi. SABAH'ın haberi üzerine buluşan iki kadın fotoğraflardan sonra benzerlikleri ile de yakınlaştılar. Birbirlerine anne ve kızım dediler ancak kesin sonuç DNA testiyle ortaya çıkacak
25 yıl sonra kucaklaşma
İstanbul'da film gibi bir kavuşma öyküsü... Kızını kaybeden bir anne ile evlatlık olduğunu sonradan öğrenen bir genç kadın 25 yıl sonra, 'anne-kız' oldukları inancıyla birbirlerine sıkı sıkı sarıldı. Gözyaşlarıyla perçinlenen buluşmada, ikili birbirlerine 'anne' ve 'kızım' diye hitap etti. Benzerine ancak filmlerde rastlanabilecek hikâye 1984'te Harem Otogarı'nda başladı.
25 yıl sonra kucaklaşma
Fatma Kalay, eşinden ayrılıp geldiği İstanbul'da açlıktan bayılınca kızını kaybetti. Aradı, aradı.. Ancak bulamayarak Antalya'ya döndü, yıllarca bu hasretle yaşadı. İstanbul'da yaşayan Yasemin Gök, 2006 yılında, annesinden evlatlık olduğunu öğrendi. Aynı yıl içinde Fatma Kalay'ın SABAH'ta yayınlanan 'kızımı arıyorum' başlıklı haberini gördü.
25 yıl sonra kucaklaşma
Fotoğraf çok 'tanıdık' geldi. Üç yıl boyunca bekledi, annesi bildiği kadını kaybedince içini kemiren şüphenin peşine düştü. SABAH iki kadını ayrıldıklarını düşündükleri noktada, İstanbul'da buluşturdu. Birbirlerine gönülden bağlandılar, gözyaşları içindeki buluşmada birbirlerine 'anne' ve 'kızım' diye hitap ettiler, ikili arasındaki gerçek bağı ise DNA testi ortaya koyacak.
25 yıl sonra kucaklaşma
HER KAPIYI ÇALDI AMA...

Antalya'da yaşayan Fatma Kalay, 1980 yılında 14 yaşındaydı. Daha kendisi çocuktu ama kucağına kızı Emel'i çoktan almıştı bile. Eşi cezaevindeydi, yakınlarının yardımıyla güç bela hem kendini hem çocuğunu büyütmeye çalışıyordu ama dayanamadı. 1984 yılında kızını daha iyi şartlarda büyütebilmek için İstanbul'a geldi. Harem Otogarı'na indiğinde cebinde yalnızca bir telefon edebilecek kadar para vardı. Yanlarına geldiği akrabalarını aradı, 'otogardayım gelin beni alın' dedi. Bekledi, bekledi... Tam 3 gün bekledi, ancak ne gelen oldu ne giden. Banklarda yattı, hayırsever birkaç kişinin verdiği üç-beş kuruşla kızının karnını doyurdu.
25 yıl sonra kucaklaşma
3 gün sonra daha fazla dayanamadı, akrabalarını beklediği otogarda bayıldı... Kendine geldiğinde yalnızdı, kızı, Emel'i yoktu. Sordu, aradı, ama bulamadı, çaresiz Antalya'ya geri döndü. Sonrasında bir kez daha geldi İstanbul'a, kızını aramaya. Yıllarca çalmadık kapı bırakmadı acılı anne. 2006 yılında Kalay'ın 22 yıllık hasreti, SABAH Gazetesi'nde 'kızımı arıyorum' manşetiyle haber oldu.
25 yıl sonra kucaklaşma
ÜVEY ANNESİ İTİRAF ETTİ

Aynı yıl İstanbul'da yaşayan Yasemin Gök isimli genç bir kadın bambaşka bir şokla sarsıldı. 2006 yılında kimliğine göre 22 yaşında görünen Gök, hasta yatağındaki annesinden 'hayatının sırrı'nı öğrendi: Yıllar önce evlatlık alınmıştı. Kanser teşhisi konulan annesi, "Seni 1984 yılında ismini hatırlamadığım bir komşum getirdi. 'Annesi bıraktı geri gelmedi' diyerek bana verdi. Bizim de çocuğumuz olmuyordu. Doğumunu bilmiyorduk, bu nedenle seni o yıl doğmuş gibi, kendi adımıza nüfusa kaydettirdik. Ben ölüyorum, öz anneni ara ve bul kızım" dedi. Bu sarsıcı olaydan kısa süre sonra Yasemin Gök, ikinci bir şok daha yaşadı.
25 yıl sonra kucaklaşma
SABAH'ta Fatma Kalay'ın '22 yıldır kızımı arıyorum' haberini gördü. Haberdeki kayıp Emel'in fotoğrafı tıpkı kendisiydi, kendisindeki çocukluk fotoğrafının neredeyse aynısıydı. 2002'de evlenen ve iki çocuk sahibi olan Yasemin Gök artık annesini bulmaya karar vermişti.
BİZE ULAŞIN