Arap Emrah ve adamları yargılanıyor

Geçtiğimiz Şubat ayında saklandığı gecekonduda yakalanan 'Arap Emrah' lakaplı Emrah Sever' hakim karşısına çıktı. Başta cinayetler olmak üzere bir çok suçtan yargılanan Arap emrah ve adamları, saldırılarda kullandıkları araçları Alibeyköy Barajı'na atıyorlardı. Sever'in lideri olduğu iddia edilen suç örgütüne yönelik davaya bugün devam edildi. Mahkeme, duruşmada 'Bizden çete olmaz' diyen' Arap Emrah'ın ve 3 sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Perşembe 22.08.2019 16:46 Güncelleme: Perşembe 22.08.2019 17:33
Arap Emrah ve adamları yargılanıyor

Sultangazi ve Gaziosmanpaşa ilçelerinde çeşitli suçlar işleyen örgütün lideri olduğu iddia edilen 'Arap Emrah' lakaplı Emrah Sever'in ve örgüt üyelerinin yargılanmasına devam edildi. İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada tutuklu sanıklar Emrah Sever, Tayfun Sidal, Kemal Gezer ile Sami Turan, tutuksuz sanıklar ve avukatları hazır bulundu.

Arap Emrah ve adamları yargılanıyor

Duruşmada savunma yapan sanık Emrah Sever, "Ben iddianamede birinci eylem olarak gösterilen olayda azmettirici olarak suçlanıyorum. Fatih Demir, benim eskiden tanıdığım ve sevdiğim bir arkadaşımdır." dedi.