Başaklar parada ve aşkta aradığını bulacak

Perşembe 24.12.2009 10:39

Başak (23 Ağustos-23 Eylül)
GENEL
Bu yıl şansınız oldukça açık olacak. Satürn'ün üç yıl boyunca üzerinize yaptığı baskı artık ortadan kalkıyor. Jüpiter, karşıt eviniz Balık'tan size destek vermeye başlayacak. İlişkiler konusunda şanslı bir dönem yaşayacak, birçok aşk fırsatının kendiliğinden doğduğunu göreceksiniz. Satürn, para evinize disiplin getirerek, kendinizi maddi konularda denetleme zorunluluğu yaşatacak. Yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Bu yıl aile bağlarınız daha da güçlenecek. Geride kalan yıllarda, iradeniz dışında gelişen olaylar nedeniyle mutluluk arayışına girmiş, inisiyatif kullanmak yerine başkalarının yönlendirmesiyle yeni pencereler açmaya çalışmıştınız. Bu yüzden olumlu-olumsuz, acı-tatlı olayların yarattığı zıtlıkların gerginliğini yaşadınız.

Dostluklar pekişecek
Aşkı yakaladığınızı sandınız, belki de evlendiniz. Farkında olmadan yoğun bir şekilde sorumluluk duygusu altına girdiniz, kapasitenizi aşan külfetler yüklendiniz. Ama bu yıl, duygularınızla başetmeyi öğreneceksiniz. Dostlukların pekişeceği bir yıl geçireceksiniz. 29 Mayıs'a kadar, hayatınızda bir çok açıdan değişiklik yapabilirsiniz. 2010'da enerjiniz yükseliyor.

İŞ VE KARİYER
Satürn, para evinize iki buçuk yıl gibi uzun bir süre için giriyor. Bu hareket aslında maddi konular için pek iç açıcı değildir. Fakat Satürn, kullanmaya mecbur olduğumuz halde sevmeyerek aldığımız ilaç gibidir. Bu süreç içinde, olması gereken yaşam gerçeklerini görmenizi ve keşfetmenizi sağlar. Çaba gerektiren ve çok fazla yorulacağınız durumlar olabilir. Fakat sonunda kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.