Bir gemi değil, yüzen şehir

Dünyanın en büyük lüks seyahat gemisi Allure of the Seas, gemiden çok yüzen bir şehir gibi. Bu şehirde sörf havuzundan casinoya, Chicago müzikalinden Central Park'a yok yok

Bir gemi değil, yüzen şehir

VAKTİ zamanında Aşk Gemisi dizisini izleyip de, bir cruise'de yani etlmükens isne yhaahyaatli gnei mkuisrimndaey ayno lvcaurluk mıdır acaba? Eskiden hayal olan bu seyahatler önce dünyada sonra da yavaş yavaş Türkiye'de yaygınlaşmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde dünyanın en büyük lüks seyahat gemisi Allure of the Seas'in, tüm dünyadan gelen basın mensuplarıyla birlikte ilk seferine katılmadan önce benim de aklımda, çocukluğumda izlediğim Aşk Gemisi'nden kalan imajlar, Türk basın mensuplarından oluşan grubumuzun dilinde de "Aman, sonumuz Titanik'teki gibi olmasın!" esprileri vardı. Ancak itiraf etmeliyim ki bu gemi o kadar büyüktü ki, içine girdiğimiz anda bir geminin içinde olduğumuza inanmakta zorlandık.

Bir gemi değil, yüzen şehir

 16 katlı geminin beşinci katından giriş yaptığımızda, bu kattaki mağazalar nedeniyle önce bir alışveriş merkezine girmiş gibi hissettik kendimizi. İşte gemiden izlenimler... Her türlü masajı ve kişisel bakımı yaptırabildiğiniz spa ve fitness salonunun da olduğu beşinci katta günün herhangi bir saatinde bir şovla karşılaşmanız mümkün. Aslında geminin herhangi bir yerinde her an bir aktiviteye tanık olabiliyorsunuz.