Bir saatte 400 kalori

Bir saatte 400 kalori
Tüm vücut kaslarına düzgün bir form kazandıran Body Pump, spor merkezlerinin gözde programları arasında yer alıyor. Bu egzersiz programıyla bir saatte 400 kalori yakmak mümkün.

KARIN EGZERSİZLERİ

BALL CRUNCH: Önce topun üzerine oturun. Topu, karnınızın altına gelecek şekilde yuvarlayın. Eller başın arkasında, karın kaslarını sıkarak yukarı doğru hafifçe kalkın. Vücudu tekrar geriye bırakarak harekete devam edin.

Özge KÜTÜK/COSMOFIT
Bir saatte 400 kalori

BALL PULL IN: Topun üzerine yüz üstü yuvarlanarak topu, ayak bileği hizasına getirin. Ellerinize şınav pozisyonu verin. Dizlerinizi karna doğru çekin ve topu ayak parmak ucunuza getirin. Tekrar başlangıç pozisyonunuza iterek harekete devam edin.
Bir saatte 400 kalori

BOSU SIDE CRUNCH: Bosu topu üzerine yan karın kasları denk gelecek şekilde yatın. Ellerinizi, başınızın arkasına alarak bacaklarınızı içeri doğru kıvırın. nefes vererek yan pozisyonunuzu koruyacak şekilde hafifçe yana doğru kalkın. Tekrar başlangıç pozisyonuna dönerek hareketi tekrarlayın.
Bir saatte 400 kalori
KALÇA EGZERSİZLERİ

BARBELL LUNGES: Dumbell’ları iki elinize alın. Normal duruş pozisyonunda bir bacağınızı bir adım öne atın. Diğer bacağın parmak uçlarını, yerde kalacak şekilde sabitleyin. Öne atılan bacağı kaslarınızı zorlayarak tekrar başlangıç pozisyonuna getirin. Vücudun dikliğini hareketin sonuna kadar korumayı ihmal etmeyin.
Bir saatte 400 kalori

BALL BRIDGE: Sırt üstü yatın ve ayak tabanlarını topun üzerine basacak şekilde konumlanın. Topun üzerine basarak kalçayı yukarı doğru itin. Kalçayı aşağı indirerek harekete devam edin.
Bir saatte 400 kalori
BACAK EGZERSİZLERİ

BALL LEG ABD: Dizlerinizin üzerinde topu yan tarafa koyarak vücut ağırlığını topa vererek dengenizi sağlamaya çalışın. Altta kalan dizi kıvırın ve üstteki bacağı düz pozisyonda bırakın. Kalçanızı sıkarak bacağı kaldırıp indirmeye çalışın. Daha sonra diğer bacağa geçin. Egzersiz, dış bacağı çalıştırmak için kullanılır.
Bir saatte 400 kalori

LEG ADD: Dirseğin üzerinde duracak şekilde yan yatın. Üst bacağı, alt bacağın önüne ayak tabanı yere basacak şekilde konumlandırın. Üstte kalan kol, ayak bileğini desteklesin. Altta kalan bacağı, yukarı ve aşağı hareket ettirerek iç bacağı çalıştırın. Sonra diğer bacağa geçin.
Bir saatte 400 kalori
GÖĞÜS EGZERSİZLERİ

BENCH PUSH-UP:Mat üzerinde ellerinizi, omuz genişliğinden biraz daha fazla açarak şınav pozisyonu alın. Dizler yerde, topuklarınızı kalçaya doğru çekin. Dirsekleri yana doğru bükerek göğsünüzü aşağı indirin ve tekrar iterek harekete devam edin.
BİZE ULAŞIN