Bu kışı gripsiz geçirin

Çoğumuza göre sonbahardan kışa geçiş, grip salgınlarıyla eş anlamlıdır. Özellikle ofislerde virüsler çok daha hızlı yayılıyor. Cosmopolitan dergisi sizi yatağa devirmesine fırsat vermeden gribi alt etmenin yollarını araştırdı

Bu kışı gripsiz geçirin

Ofisteki hemen hemen herkes hapşırıyor ve gazeteler yavaş yavaş grip salgınlarından bahsetmeye başlıyor. Sonunda bir sabah, siz de kalkıyor ve boğazınızda o sinsi acıyı hissediyorsunuz... Hayır, bu kış aynı senaryoyu yaşamayacaksınız! Çünkü uygulaması son derece kolay bu önerilerle, gribi kendinizden uzak tutmanız mümkün.

Bu kışı gripsiz geçirin

GRİPLE İLGİLİ MİTLER
Anneniz, ıslak saçla yatmanın soğuk algınlığına yol açtığı konusunda kesinlikle tartışma kabul etmiyor. Uzmanlarsa bunun doğruluk payının sadece yüzde 50 olduğunu söylüyor. Yani aslında, soğuk algınlığı ve gribe bazı bulaşıcı virüsler yol açsa da; vücut ısısının 35 derecenin altına düşmesi bu virüslerin çoğalmasını kolaylaştırıyor. Tabii bu virüsleri almak için öncelikle bir taşıyıcıyla temas etmek gerekiyor. Virüsler, gözenekli yüzeylerde sekiz saate kadar, sert ve pürüzsüz yerlerdeyse iki güne kadar canlı kalabiliyor.