Cemiyet hayatının en kısa evlilikleri

İşte Şamdan Dergisi'nin araştırdığı kısa ömürlü evlilikler...

  • Çarşamba 28.07.2010
Cemiyet hayatının en kısa evlilikleri

Nazlıcan imaj yeniledi

Eşi Halis Toprak'ın ödediği 5 bin liralık nafakayı almak için adliyeye gelen Nazlıcan yeni imajıyla; kısa kesilmiş saçları ve zayıflamış haliyle dikkat çekti.

İşadamı Halis Toprak ile 9 ay evli kalan Nazlıcan Toprak, beşinci kez nafakasını almak için önceki gün adliyedeydi. Sarıyer Adliyesi'nde boşanma davası açan Nazlıcan Toprak, mahkemenin belirlediği 5 bin liralık nafakasını almaya ailesiyle birlikte geldi. Halis Toprak'ın avukatı, mahkemenin davanın bitimine kadar belirlediği yardım nafakasını öğle saatlerinde Sarıyer İcra Mahkemesi'ne yatırdı. Bundan 3 saat sonra da annesi ve kardeşleriyle birlikte adliyeye gelen Nazlıcan Toprak parayı tahsil etti. Soruları yanıtsız bırakıp gazetecilere gülümsemekle yetinen Nazlıcan Toprak'ın kesik saçları ve verdiği kiloları dikkatlerden kaçmadı. Toprak çiftinin boşanma davasının bir ay önceki celsesine Nazlıcan, Antalya'da tatil yaptığı için katılmamıştı.

İNDİRİM VE ARTIRIMA RET
Halis Toprak'ın bir ay önce Sarıyer Aile Mahkemesi'ne yaptığı başvuru da sonuçlandı. Mahkeme "Generaller bile bu kadar para almıyor" diyen Toprak'ın talebini kabul etmedi. Mahkeme 10 bin lira isteyen Nazlıcan'ın talebini de reddetti. Öte yandan Halis Toprak'ın her ay Nazlıcan Toprak için 5 bin lira, evlilik dışı dünyaya gelen oğlu Salim Toprak için 4 bin 200 lira ödediği; 10 yaşındaki oğlu için belirlenen 10 bin liralık nafakayı ise yatıramadığı ortaya çıktı.

Cemiyet hayatının en kısa evlilikleri

Cemiyet hayatında gün geçtikçe daha sık duymaya başladığımız boşanma haberlerinin ardı arkası kesilmiyor. Büyük beklentilerle kurulan evliliklerin ömürleri artık çok kısa süreli oluyor.

İşte Şamdan Dergisi'nin araştırdığı kısa ömürlü evlilikler...

Cemiyet hayatının en kısa evlilikleri

BATU AKSOY & NESLİŞAH ALKOÇLAR (1 YIL)

Geçtiğimiz sene haziran ayında Conrad Otel’de görkemli bir düğünle dünya evine giren Batu Aksoy ile Neslişah Alkoçlar, geçen hafta şok bir kararla tek celsede boşandı. 22 Haziran’da Yunan adası Mikonos’ta evliliklerinin birinci yıldönümünü kutlayan çiftin boşanma nedenleri tam olarak bilinmiyor.

Cemiyet hayatının en kısa evlilikleri

Beykoz Adliyesi’nde tek celsede boşanan Alkoçlar ve Aksoy, hakimin boşanma kararını okumasıyla göz yaşlarına boğuldu ve ayrılırken de birbirlerine sarılıp vedalaştı. Çift, boşanma sonrasında da dostluklarını sürdüreceklerini söyledi.

Cemiyet hayatının en kısa evlilikleri

ECE ERKEN & TUNCER ÖZTARHAN (1 YIL)

Ekranların sevilen sunucularından Ece Erken, yedi yıl boyunca beraber olduğu Vepa’nın veliahtı Tuncer Öztarhan’la gel-gitlerle dolu bir ilişkinin ardından 2008 yılında Swissotel’de 400 kişinin katıldığı görkemli bir düğünle evlendi ancak mutlu günler uzun sürmedi.

Cemiyet hayatının en kısa evlilikleri
Tuncer Öztarhan’ın eşini dövdüğü iddiaları evliliklerinin zarar görmesine yetti. Ece Erken, beraber çıktıkları Paris seyahati dönüşünde uçakta eşinden dayak yediğini söyleyerek boşanma davası açtı ve çift 2009 yılında boşandı.
Cemiyet hayatının en kısa evlilikleri

ÖNDER BEKENSİR & SÜREYYA YALÇIN (3 AY)

Dünyanın sayılı zenginleri arasında yer alan Faruk Yalçın’ın kızı Süreyya Yalçın, iki yıl evvel eski manken Önder Bekensir’le Bodrum’daki Bianca Beach’te aile arasında düzenlenen nikahıyla ikinci defa dünya evine girdi.

Cemiyet hayatının en kısa evlilikleri

Çiftin boşanmaları da evlilikleri gibi hızlı oldu, üç ay sonunda evliliklerini noktaladılar. Boşanma sebebi olarak ise Önder Bekensir’in sadakatsizliği gösterildi.

BİZE ULAŞIN