Cildinize bakmanın zamanı geldi...

Cildinize bakmanın zamanı geldi...
1. Çeşitli Güneş Kremleri Alın
Geleneksel güneş kremlerinin yapışkan ve yağlı olması onları kullanmak istememenizde önemli bir rol oynar. Ayrıca bu kremlerin kuruması uzun zaman alabilir. Bahsettiğimiz faktörler, genç kadınların bu kremleri uygulamak konusunda daha az hevesli olmasına neden olur. Ancak artık bu bahaneleri kullanarak kaçamazsınız. Güneş koruma bakımları artık stick, sprey şişe hatta ıslak mendil formlarında karşımıza çıkıyor. Bu ürünler cildinize düşündüğünüz kadar yağlı bir görünüm vermeden aynı korumayı sağlayabiliyor. Birkaç çeşit güneş kremi edinerek onları çantanızda veya arabanızda bulundurun. Böylece arkadaşlarınızla dışarıda buluştuğunuzda veya trafikte güneş altında saatlerce sıkışıp kaldığınızda yardımınıza koşacak korumanız sizi hazır bekliyor olacak. Güneş Koruma Faktörlü Nemlendiricinizi Yakında Bulundurun Bu kremi duşun içinde veya ilaç dolabınızda tutarak, duştan çıkıp kuruduktan sonra rahatça sürebilir, böylece sonrasında düşünmeye gerek kalmadan güneş koruma faktörünüzü uygulamış olursunuz. Sabah dişlerinizi fırçalamak gibi, bunu da alışkanlık haline getirmeniz hiç zor değil.
Cildinize bakmanın zamanı geldi...
CİLDİNİZE DİKKAT ETMENİN ZAMANI GELDİ
Kendinizi güneşin etkilerinden, dolayısıyla da kırışıklıklardan, koyu lekelerden ve cilt kanserinden korumanın en iyi yolu ilk etapta ona zarar gelmesini önlemekten geçiyor. Sadece sahilde değil, şehir içinde de koruma faktörü içeren ürünler kullanmayı alışkanlık haline getirmeye çalışın.
Cildinize bakmanın zamanı geldi...
2. Geniş Spektrumluları Tercih Edin
Güneş ışınlarından korunurken ürününüzün sizi hem UVA hem de UVB ışınlarından koruyor olmasına dikkat etmelisiniz. UVA ışınları deri altına işleyerek kırışıklıkların oluşmasına sebep olur. Bu ışınlar ayrıca melanom ve hücre bazlı kanserlerin oluşmasını tetikleyebilir. Melanom, deri kanserinin en ölümcül çeşididir. 15 ile 29 yaş arasındaki kişiler arasında çoğunlukla görülen bu hastalık 30’lu yaşlardaki kadınlarda da sıkça ortaya çıkıyor. UVB ışınları ise, yalnızca dermise kadar gelerek güneş yanıklarına neden olur. Ayrıca bazı melanom türlerine de yol açtıkları anlaşılmıştır.
Cildinize bakmanın zamanı geldi...
Cildinize bakmanın zamanı geldi...
3. Güneş Koruma Faktörlü Nemlendiriciniz Yakında Bulundurun
Bu kremi duşun içinde veya ilaç dolabınızda tutarak, duştan çıkıp kuruduktan sonra rahatça sürebilir, böylece sonrasında düşünmeye gerek kalmadan güneş koruma faktörünüzü uygulamış olursunuz. Sabah dişlerinizi fırçalamak gibi, bunu da alışkanlık haline getirmeniz hiç zor değil.
Cildinize bakmanın zamanı geldi...
4. En Önemli Bölgelerin Üzerini Kapatın
Kadınlar, boyunlarının arka kısmı ve saç çizgisi hizası gibi başlıca bölgelere güneş kremi uygulamayı çoğunlukla unutuyor. Diğer sıklıkla unutulan bölgeler; eller, kulak arkaları ve ayak topukları. Bir başka problemli bölge ise başınız. Sonuçta saçlarınızın altına rahatça güneş kremi uygulayamaz veya yanık var mı diye kontrol edemezsiniz. Yaz aylarında şapka takmaya özen gösterin ve kuaförünüzden, saç derinizi kontrol etmesini isteyin.
Cildinize bakmanın zamanı geldi...
5. Dudaklara Dikkat
Dudaklar, kadınların cilt kanserine yakalanma nedenlerinin başında geliyor. Bu nedenle her dışarıya çıktığınızda dudaklarınızı mutlaka nemlendirmelisiniz. Onları şapkanın veya kıyafetlerin ardına gizleyemeyeceğiniz için en azından 15 güneş koruma faktörlü bir dudak balsamı kullanmanız şart.
Cildinize bakmanın zamanı geldi...
6. Cildinizi Bundan 10 Yıl Sonra Hayal Edin
Aynada kendinize baktığınızda cildinizin sağlıklı, ışıltılı ve genç olduğunu görebilirsiniz. Bu size şaşırtıcı gelebilir ancak kendinizi güneşten korumazsanız 10 yıl içerisinde cildinizde kırmızı lekeler oluştuğunu fark edeceksiniz. Bu zararların bir kısmını giderebilseniz bile hepsini telafi etmeniz mümkün değil. Cildinizi düzenli olarak korumaya başlamazsanız, 20’li yaşlarınızın sonunda veya 30’ların başında yaşlanma belirtileri ortaya çıkacaktır. Dışarıya çıktığınızda veya sahile giderken güneş koruma kreminizi uygulamaktan vazgeçmeye eğilimliyseniz, kendinizi güneşten zarar görmüş bir ciltle hayal edin. Bu imaj sizi korunmaya teşvik edecektir.
BİZE ULAŞIN