Dünyanın en büyük konteyner gemisi elleçme için Tekirdağ'da

Dünyanın en büyük konteyner gemisi MSC Oscar, Tekirdağ'daki Asyaport Limanı'na demir attı. Kurban kesilerek ve dua edilerek karşılanan gemi limanda 2 gün kalacak. Gemide, 5 bin konteyner elleçlemesi yapılacak. Elleçme, gümrük gözetimi altındaki eşyanın niteliklerini değiştirmeden istiflenmesi, yerinin değiştirilmesi, büyük kaplardan küçük kaplara aktarılması, havalandırılması, kalburlanması, karıştırılması gibi işlemleri içeriyor.

Cuma 22.05.2020 16:20 Güncelleme: Cuma 22.05.2020 16:38
Dünyanın en büyük konteyner gemisi elleçme için Tekirdağ'da

2015 yılında imal edildiğinde dünyanın en büyük konteyner gemisi unvanını alan 400 metre uzunluğu ve 59 metre genişliği ile 4 futbol sahası büyüklüğünde olan MSC Oscar, Tekirdağ'daki Asyaport Limanı'na yanaştı. Geminin limana gelişiyle birlikte kurban kesilerek, dua edildi

Dünyanın en büyük konteyner gemisi elleçme için Tekirdağ'da

Asyaport Limanı Planlama Müdürü Gökmen Azatlı, "MSC Oscar gemimiz, 2015 yılında yapımı ile dünyadaki en büyük konteyner gemisi unvanına sahip bir gemimiz. Yük taşımacılığı yapan bir gemimiz. Gemi bizden sonra Pire Limanı'na geçip, yüklerini alarak Uzakdoğu'ya gidecek. Oscar gemisi bizim için çok önemli bir gemi. Bu gemiyi limanımızda görmekten mutluluk duyuyoruz" dedi.