Gökten inek yağarsa

Gökten inek yağarsa

Gökten binlerce ölü kuş yağdı

Dünya gökten yağan ölü kuşları konuşuyor... İlk olarak yılbaşı akşamı ABD'nin Arkansas eyaletindeki bir kırsal bölgede gökyüzünden 5 bine yakın ölü kuş yağması ile başlayan toplu hayvan ölümleri tartışma yarattı. Beebe kenti üzerinden göç eden kırmızı kanatlı siyah kuşlardan iki binden fazlasının 1 Ocak günü havada ölerek yere düştüğünü belirten yerel halk, neye uğradığını şaşırdı.

Gökten inek yağarsa

Bu gizemli vakanın boyutları, aynı olayın güneydeki Louisiana eyaletinde de meydana geldiğinin ortaya çıkmasıyla daha da büyüdü. Sığırcık kuşlarının ve ABD'ye özgü bir kuş olan Kırmızı Kanatlı Kara Kuş'un topluca ölümüne bu eyalette de rastlandı. Beebe kasabasının yaklaşık 580 kilometre güneyindeki Labarre kenti yakınlarında yılbaşından 2 gün sonra, gökyüzünden bu iki türe ait yaklaşık 500 ölü kuş düştü.

Gökten inek yağarsa

Bu ölümlerin nedenleri bulunamadan İsveç'in Fallköping kentinde, bir yerleşim bölgesine yakın yollarda çok sayıda kuş ölüsü bulunduğu açıklandı. Fallköping sakinleri sabah uyandıklarında yollarda çok sayıda karga ölüsü ile karşılaşırken, görgü tanıkları ölü kuşların gece gökten düştüklerini söyledi.

Son olarak da ABD'de Arkansas ve Louisiana eyaletlerinden sonra, yine ülkenin güneyindeki Kentucky eyaletinde de yüzlerce kuşun topluca öldüğü belirlendi...

Gökten inek yağarsa

 

ABD'de birçok uzman, toplu kuş ölümlerini ilk başta yılbaşında atılan havai fişeklere bağlamıştı. Ancak ölümlerin devam etmesi kafaları iyice karıştırdı. Çarpıcı komplo teorilerin yanı sıra birçok tahmin yapılıyor.

Gökten inek yağarsa

Kıyamet senaryoları da konuşulurken şu ana kadar resmi ve bilimsel bir açıklama ise gelmedi. Ancak rekor seviyeye çıkan soğuk hava ve hızla değişen hava şartlarının hayvanların telef olmasına neden olduğu görüşünü savunanlar çoğunlukta.

Gökten inek yağarsa

Ama gökten yağan en ilginç şey kuşlar değil. Daha önce o kadar acayip şeylerin yağdığını görenler oldu ki, kuş ölümleri onların yanında çok notrmal kalıyor. İşte o "yağmurlar"

1997: Japonya

1997 yılında bir balıkçı botunun üzerine gökten inek düştü. Botun az daha batmasına neden olan bu ineğin bir Japon kargo uçağı tarafından uçak havadayken atıldığı tahmin ediliyor.

Gökten inek yağarsa

Rus Havagücü'nün inek düştükten iki hafta sonra Japon otoritelerine verdiği bilgiye göre, uçak mürettebatı ineği yemek için aldı ama uçak tehlikeye girince Japon Denizi üzerindeyken aşağı attı.

Gökten inek yağarsa

ABD: Et yağmuru

1876 yılının mart ayında Allen Crouch isimli bir kadının çiftliğinin üzerine gökten et parçaları yağdı.  

BİZE ULAŞIN