Günün yurdum haberleri

Günün yurdum haberleri

Yaşasın tuvalet kâğıdı!

Samsun'da, Denizevleri İlköğretim Okulu'nun Türkiye'de örnek olarak başlattığı "WC'leri Hijyenik Kullanma Projesi" kapsamında öğrenciler, haftada 1 gün defter-kitaplarının yanında birer adet tuvalet kâğıdı ve peçete de getirerek okul tuvaletlerinde ortak kullanıyorlar. (İHA)

Günün yurdum haberleri

Öyle bir sarıldı ki!

Alman Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Claudia Roth, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'i ziyaret etti. Osman Baydemir, Roth'u sıcak bir şekilde karşıladı. (AA)

Günün yurdum haberleri

Motive için güzel fikir

Bitlis’in Ahlat ilçesindeki Ergezen İlköğretim Okulu’nda, öğrencileri motive etmek için dönem boyunca duvara asılı bekletilen bisikletleri, Seviye Belirleme Sınavı’nda (SBS) başarıyı yakalayan tüm öğrencilere hediye edecek. Hediyeyi gören öğrenciler ne kadar azim edip çalışsalar da duvarda asılı olan bisikleti görünce alıp gezmek istiyorlar. (İHA)

Günün yurdum haberleri

Dev sazanlar görenleri şaşırttı

Elazığ’ın Keban Baraj Gölünde tutulan dev aynalı sazan balıkları Bitlis’in Ahlat ilçesinde görücüye çıktı. Kimi merakını gidermek, kimi de evine götürmek için dev sazanların satıldığı yere adeta akın etti. (İHA)

Günün yurdum haberleri

Eller yukarı!

Trabzon’da yaklaşık 10 ay önce yıkılan atış poligonu yüzünden çalışma alanı bulunmayan milli atıcılara özel bir atış poligonu sahip çıktı. (İHA)

Günün yurdum haberleri

Arılar iş başında!

Antalya’nın Akseki ilçesindeki yaylalarda karların erimeye başlamasıyla kardelenler yüzünü gösterdi. Baharın gelmesiyle bal arıları da kardelenlerden polen toplamaya başladı. (AA)

Günün yurdum haberleri

Böyle okul olur mu?

Kahramanmaraş’ta 7 konteynırdan oluşan Said Çakmakçı İlköğretim okulunda 300 öğrenci 2 yıldır bu konteynırlarda eğitim- öğretim yapıyorlar. (THA)

Günün yurdum haberleri

Mucizevi Ezel bebek

Trabzon’da henüz 3 aylıkken annesinin kucağında gittiği nişan evinde açılan ateşte karnından vurulup, mucizevi bir şekilde kurtulan Ezel bebek, şimdi 3 buçuk yaşına girdi. (THA)

BİZE ULAŞIN