Herkesin bir derdi var...

Gösteri dünyasının ünlüleri genellikle şöhret basamaklarını tırmanıncaya kadar zor günler yaşarlar...

Herkesin bir derdi var...

Herkesin bir derdi var...

Gösteri dünyasının ünlüleri genellikle şöhret basamaklarını tırmanıncaya kadar zor günler yaşarlar. Üne ve paraya kavuşunca da hepsi geride kalır.Ama bazıları için durum pek öyle olmuyor... Bazıları hayatlarının en zor dönemlerini şöhretlerinin zirvesindeyken yaşıyor. Hatta o pırıltılı dünyanın dışına çıkıp cezaevi koğuşlarında yşamak zorunda bile kalabiliyorlar. İşte ünlülerin bazıları kariyer bitiren o zor günleri..

Herkesin bir derdi var...

Bileklerime kelepçe taktılar, örgüt üyesiymişim gibi davrandılar

Türkiye'de rock müziğin çizgisinden ödün vermeyen isimlerinden biri Haluk Levent. Ama ne yazık ki bir süredir verdiği konserler ya da albümleriyle değil "çek- senet tahsilatıyla" ilgili polisiye operasyonlar kapsamında gündeme geliyor.

Herkesin bir derdi var...

Son olarak "yağma", "tehdit" ve "çek-senet tahsilatı" olaylarına ilişkin bir suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alındı. Daha sonra da suçsuzluğu anlaşıldı ve serbest bırakıldı.

Herkesin bir derdi var...

Haluk Levent'in gözaltına alındıktan sonra adliyeye getirilirken bileklerine kelepçe takılması da basında bazı köşe yazarları tarafından eleştirildi.

Herkesin bir derdi var...

Bir uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan Tarkan'a aynı muamele yapılmaması buna karşın Levent'e kelepçe takılmasıha dikkat çekildi.

Herkesin bir derdi var...

Zaten bütün bu olaylar Haluk Levent'i de isyan ettirdi. Levent serbest bırakıldıktan sonra verdiği ilk demeçte: "Hakkımda binlerce sayfalık dökümandan tek bir suç unsuruna rastlanmadığı halde, daha soruşturma aşamasındayken medyada benim hakkımda çok ağır suçlamalar çıktı."

Herkesin bir derdi var...

Mahkemeye çıkmadan, yargısız infaz edildim ve kelepçelendim. Dört gün nezarette kaldım, ben aşağıdayken, şikayetçi olan tefeciler, yukarıda çay içip sohbet ederek ifade vermişler. Bu nasıl hukuk, bu nasıl adalet. Beni bu kadar mağdur ettikten sonra ‘Pardon’ demenin ne anlamı var? Hiçbir telefon görüşmelerinde bir suç unsuruna rastlanmamış. Bu kadar süre yıpratılmışım, kollarıma takılan kelepçeli görüntüler, örgüt üyesi ve suçlu olarak görünmeyi hak etmiyorum. Benim tefecilere borcum var ama böyle olmaz. Ödeyeceğim tabii ki, başka yollara girmesinler” dedi.

Herkesin bir derdi var...

Aslında Haluk Levent'in başına gelen olaylarla ilgili söyleyecek çok sözü var. Kelimenin tam anlamıyla bir ibret öyküsü onunki.

BİZE ULAŞIN