İntikamın böylesi!

İntikamın böylesi!

65,25 kilo kaybetmeden evvel serseriler tarafından "şişman kız" olarak etiketlenen bir öğrenci, kilo verdikten onunla dalga geçen bu serserileri reddederek nasıl büyük bir başarı elde ettiğini anlattı.

İntikamın böylesi!

23 yaşındaki Emma Pope Texas'ta yaşıyor ve kilosu yüzünden serseriler tarafından acımasızca aşağılandı. Hatta bir keresinde bir voleybol maçında seyircilerin "poponu sahneden çek" sloganlarını duymak zorunda kaldı.

İntikamın böylesi!

Her gün yediği pizza ve makarna dolayısıyla 141 kiloya ulaşmıştı Emma.

Fakat bir grup serserinin dalga geçmesinden sonra Emma kırılma noktasına geldi. Haftada dört gün spora gitmeye başladı ve beslenme düzenini değiştirmeye karar verdi.

İntikamın böylesi!

Hemşirelik okulu öğrencisi olan Emma "Okulda çok fazla sıkıntı yaşadım ama hiçbir zaman aileme söylemedim. Sorunları dışa vurmadım ve yapılan saçma yorumlar hakkında asla bir şey söylemedim."

İntikamın böylesi!

Bir grup insan bana 'poponu sahadan çek!' diye bağırdı. İşler o kadar çığırından çıktı ki; oradan polis eşliğinde uzaklaştırılmak zorunda kaldım."

"Başka bir olayda ise bir çocuk gelip bana bacaklarımın neden bu kadar büyük olduğunu, şişman bir kıza göre güzel bir yüzüm olduğunu söyledi."

İntikamın böylesi!

Emma 17 yaşında kilo vermeye başladı ve bir yıl içerisinde 18 kilo verdi.Hedeflediği kiloya ulaşana kadar da devam etti. "Çocukken beslenme düzeninize dikkat etmiyorsunuz, spor yapıyordum fakat hemen sonrasında soyunma odasında pizza yiyordum. Tamamen kontrolden çıkmıştım. Ekmek, makarna ve peynir vazgeçilmezlerim arasındaydı ve çok fazla yiyordum. Önceden peynirli pizzanın yarısını yiyebiliyordum, fakat şimdi bir dilimi bile zor yiyorum ve sebze ağırlıklı besleniyorum. Hiç böyle olacağımı düşünmezdim."

İntikamın böylesi!

Şimdi ise 76 kiloda.

İntikamın böylesi!

Birkaç yıl önce, Christine Carter, kendisine karşı korkunç derecede güvensizdi ve sürekli yemek yiyordu fakat şimdi kendisine güveni var.

BİZE ULAŞIN