İstanbullularla yarışan Adanalılar, mesire alanlarını doldurup, piknik yaptı!

Koronavirüse karşı 'Evde Kal' çağrısına rağmen İstanbul'luların yanısıra Adana'da binlerce kişi, sıcak havayla birlikte piknik alanlarına akın etti. Polis, bakanlık tarafından uygulanan 'mangal' yasağına karşı göl içerisinde bulunan Amerikan Adası'nın giriş ve çıkışlarını kapattı. Göl kenarına gelen vatandaşların araç yoğunluğu ise otoparkı andıran görüntüler oluşturdu.

Cumartesi 21.03.2020 18:46 Güncelleme: Cumartesi 21.03.2020 18:51
İstanbullularla yarışan Adanalılar, mesire alanlarını doldurup, piknik yaptı!

Koronavirüs salgını sebebiyle bir çok ülkede sokağa çıkma kısıtlaması ya da sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Çin'in Wuhan kentinde başlayan ölümcül tehlikenin ilk şokunu atlatan ülke, önce sınırları kapattı, giriş çıkışları yasakladı. Avrupa ve Amerika'daki bazı yerlerde benzeri uygulamalar hayata geçirildi. Koronavirüsle mücadelede önce "toplum bağışıklık kazansın" diyerek sessiz durmayı tercih eden İngiltere bile, gelinen durum sebebiyle sıkı önlemler almak zorunda kaldı. İstanbul'da hafta sonu tatilini fırsat olarak değerlendirenler sahile koştu. "Evde kalın" uyarısını görmezden gelen geniş bir kitle ise, şehir genelinde yıllardır görülmemiş bir trafik rahatlığı yaşanırken, sahil boyunda "Kırmızı trafik" oluşturdular. Benzer görüntüler de Adana'dan geldi.

İstanbullularla yarışan Adanalılar, mesire alanlarını doldurup, piknik yaptı!

Kentte 2 gündür etkisini gösteren sağanak yağışın ardından güneşin açmasıyla mesire alanı olan Seyhan Gölü kıyısındaki Adnan Menderes Bulvarı tıklım tıklım doldu.