Magazin gündeminden başlıklar

Cuma 23.12.2011 23:13
Magazin gündeminden başlıklar

Okan'dan eşine destek

Amerika'da doğum yapan kadınları Twitter'daki sayfasından eleştirdiği için Tamer Karadağlı ile polemik yaşayan Şirin Ediger'e; eşi Okan Bayülgen destek verdi. "Şirin şöhretli bir adamın karısı olduğunu unuttu ve Twitter'daki takipçileriyle geyik yaptı" diyen Bayülgen şöyle konuştu: "Şirin istediği gibi davranır, biz birbirimize karışmayız. Ama Tamer Karadağlı'nın niye cevap verdiğini de anlamadım. Ben de Şirin'in fikrine katılıyorum ama ben isim vererek bu düşüncelerimi paylaşmam."

Magazin gündeminden başlıklar

Tiyatroda striptiz

'Öyle Bir Geçer Zaman ki' adlı dizide kötü kız 'Mesude'yi canlandıran Nilperi Şahinkaya; ilk tiyatro oyunu 'Yaklaştıkça'da cüretkar sahneleriyle adından söz ettiriyor. Tiyatro İstanbul'un sahneye koyduğu, kadın- erkek ilişkilerini anlatan oyunda striptizci 'Alice'i canlandıran 23 yaşındaki oyuncu; dansları ve oyunda rol alan Murat Han ve Şencan Güleryüz'le olan sevişme sahneleriyle dikkat çekiyor. Bilkent Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunu olan Şahinkaya rolü ve striptiz sahnesiyle ilgili şunları söylüyor: "Oyunun film versiyonu olan 'Closer'ı izledim ama film üstünden çalışmadım. Konservatuvarda dans dersi almıştım. Sahneye platform konuyor, üzerinde dans ediyorum, sonra kucak dansına geçiyorum. İç çamaşırı ve dantelli korse giyiyorum. O sahnede hiç zorlanmıyorum, utanmıyorum. Işıklarla insan havaya giriyor. Oyunculuğun gerektirdiğini yapıyoruz."

Ailem kızmaz!

Trablus Büyükelçisi Salim Levent Şahinkaya'nın da kızı olan oyuncu; "Aileniz rolünüze nasıl tepki verdi?" sorusuna şöyle yanıt verdi: "Babam tedirgin oldu ama onu ikna ettim. 'Başka sahneler de var' dedim. Belki utanacaklar ama kızmazlar, soyunacağımı biliyorlar sonuçta."

Altı yıl önce 'Closer' adıyla sinemaya uyarlanan oyun; cuma, cumartesi ve pazar günleri Profilo Gösteri Merkezi'nde. sahnelenecek.