Magazin gündeminden başlıklar

Çarşamba 09.05.2012 23:56
Magazin gündeminden başlıklar

Twitter ünlülere para kazandırıyor

Reklamın televizyon, radyo ve basılı medyayla sınırlı kalmadığı çağımızda, ünlüler gündem yaratma güçlerini artık sosyal ağlarda da kullanıyor. Dünyada Kim Kardashian, Charlie Sheen, Christiano Ronaldo, Lady Gaga ve 50 Cent gibi isimler Twitter hesaplarını birer ajans aracılığıyla reklam mecrası olarak kullanıyor. Dünyaca ünlü birçok uluslararası marka da, ünlü isimlerin hayranlarına başta Twitter olmak üzere bu ağlarla ulaşıyor. Ünlülerin, sosyal ağ hesaplarını reklam mecrası olarak kullanma trendi sonunda Türkiye'ye de geldi.

Kimseyi rahatsız etmiyor
 
Türkiye'de de ilk kez kurulan Celebrity Sosyal Medya Ajansı, ünlülere profesyonel hizmet veriyor. Sosyalstar.com adresi üzerinden hizmet veren ajans, Türkiye'den 40 ünlü isimle markaları bir araya getiriyor. Ama gizlilik nedeniyle bu ünlülerin isimleri açıklanmıyor. Ajans; hem ünlülerin sosyal ağları doğru kullanmasına destek veriyor, hem de doğru projelerle reklam geliri kazanmalarını sağlıyor. Ünlüler, tıpkı televizyonda olduğu gibi sosyal mecralardan da reklam karşılığı bir gelir elde ediyor. Fakat bu yapılırken, ünlünün hayranlarını, yani takipçilerini rahatsız etmeyen bir yaklaşım yürütülüyor.

Tweet başına 8 bin $ alıyor

Twitter'da 7 milyondan fazla takipçisi olan Amerikalı ünlü TV yıldızı Kim Kardashian, markalarla anlaşmalı olarak attığı her tweet başına 8 bin dolar alıyor. Yaklaşık 3.5 milyon takipçisi olan ünlü oyuncu Lindsay Lohan ise tweet başına yaklaşık 3 bin dolar alıyor. Markalarla anlaşmalı olarak attığı tweet'lerden hatırı sayılır miktarda para kazanan bir başka isim ise Paris Hilton...

Magazin gündeminden başlıklar

Pippa sürgünde

İngiltere'nin gelecekteki kraliçesi olmasına kesin gözüyle bakılan Cambridge Düşesi Catherine'in kardeşi Pippa Middleton, Fransa kaçamağının bedelini ağır ödeyecek! Bir arkadaşının doğum gününe katılmak için geçtiğimiz ay Paris'e giden Pippa, orada yanında silah taşıyan biriyle fotoğraflanıp bir skandala imza atmıştı. Paris sonrası ailesinin evine çağrılan, Table Talk şirketindeki işinden ayrılmasına karar verilen ve Londra'da görünmesi yasaklanan Pippa'nın; şimdi de Amerika'ya gitmesine karar verildi.

PIPPA MIDDLETON FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN!

İmaj danışmanı

 
Pippa yüzünden Catherine'in imajının bozulmasından çekinen ailesi, küçük kızlarına bir de halkla ilişkiler danışmanı tuttu.