Magazin gündeminden başlıklar 01/10/2010

Sarı Şeker 14 Şubat'ta 'Evet' diyecek

Ekranların 'sarı şekeri' olarak ünlenen ve 'Aşkım Aşkım' dizisindeki aptal sarışın rolüyle şöhretini iyice pekiştiren Yeliz Yeşilmen, anne olmaya hazırlanıyor. Beş yıldır birlikte olduğu Ali Uğur Akbaş ile geçtiğimiz aylarda ayrılan sonra yeniden biraraya gelen Yeşilmen'in 3.5 aylık hamile olduğu ortaya çıktı. Geçtiğimiz bayramda da Kıbrıs'a giderken havaalanında X-Ray cihazından geçmediği için Yeşilmen'in hamile olduğu iddia edilmişti. Uzun zamandan beri gelen program tekliflerini kabul etmeyip, evinden dışarı çıkmadığı için durumu merak edilen Yeliz Yeşilmen, şu sıralar sadece ailesiyle görüşüyormuş. Evlilikten korktuğunu her fırsatta dile getiren Yeşilmen, bu kez nikah masasına oturacak. 14 Şubat'ta "Evet" demeye hazırlanan Yeşilmen, İstanbul'dan sonra doğum yeri olan Adana'da da düğün yapacak. Bebeğinin cinsiyeti henüz belli olmayan Yeliz Yeşilmen'in, İstanbul'daki düğün mekanı da kesinlik kazanmamış.

Kira ödemiyor, çıplak geziyor

Tolga Karel'in ev sahibi isyan edip dava açtı, dilekçesinde şu iddialarda bulundu: Yatak odasında bile perde yok! Her yaptığı görünüyor... Üstelik üç aydır kira vermiyor! 'Yaprak Dökümü' dizisindeki 'Oğuz' karakteriyle şöhret olan Tolga Karel, gece hayatında yaşadığı 'alkol dozu yüksek' olayların ardından şu sıralarda da ev sahibi ile sorun yaşıyor. Beykoz'daki bahçe katının sahibi Ferhat Saraçoğlu, üç aydır kirasını ödemediğini iddia ederek Tolga Karel'e dava açtı.

Bu aşkı bir kız bebekle taçlandırmak istiyoruz

22 Ocak'ta Esma Sultan Yalısı'nda sıradışı bir düğün töreniyle evlenmeyi planlayan Demet Akalın ve Önder Bekensir ilk hedeflerinin bir bebek olduğunu söyledi. Eğer kızları olursa; Bekensir kızıyla birlikte Demet Akalın konserine gitmenin, Akalın ise kızına pembe kıyafetler giydirip onunla oyun oynamanın hayallerini kuruyor...

Sibel'in ardından Ebru sahne alacak

Dört hafta üst üste Günay Restaurant'ta sahneye çıkan Sibel Can, 'yoğun istek üzerine' önümüzdeki hafta sonu da aynı mekanda program yapacak. Sibel Can'ın ardından Günay sahnesine Ebru Gündeş çıkacak. Sibel Can, kendisine gösterilen yoğun ilgiden çok memnun olduğunu söyledi. Hakkında çıkan hamilelik dedikodularını yalanlayan Ebru Gündeş'in ise Günay programı için repertuvar ve kıyafet hazırlığı içine girdiği öğrenildi. Ünlü şarkıcı bir yandan da mayısta çıkaracağı yeni albümü için şarkı seçimi yapıyormuş. Ebru Gündeş'in 'www.ebrugundessatiyor.com' adresinde satışa çıkardığı sahne kostümleri, Aras Kargo tarafından adreslerine 'ücretsiz' teslim ediliyor. Elde edilecek gelirin, hayır kurumlarına bağışlanacağı organizasyonda; Ebru Gündeş'in dışında şu ünlülerin giysileri yer alıyor: Necati Şaşmaz'ın 'Kurtlar Vadisi'nde giydiği takım elbise, Gürkan Uygun'un el yapımı biblosu ve takım elbisesi, Musa Uzunlar'ın deri eldivenleri ve Beyazıt Öztürk'ün takımı.

Kitap yazdım ama kimseler anlamadı!

On parmağında on marifet olan Hülya Avşar, bir kitap yazdığını açıkladı. Ece Vahapoğlu ve Doğa Rutkay'ı konuk aldığı programında, yazarlık yönünü ifade eden Avşar, "Kitap biraz felsefik oldu. Okuyan üç kişiden ikisi anlamıyor" dedi. Biraz fazla derin konulara girdiğini itiraf eden ünlü sanatçı, kitapta kendisiyle ilgili duygusal tecrübelerini anlattığını belirterek şunları söyledi: "Ben okuduğumda hop gidiyor... Okumayı seven arkadaşlarıma da verdim. Anlayan çok beğeniyor ama biraz dikkat vermek lazım." (Televizyon Gazetesi)

Yeni şarkısını 'Küçük Kadınlar' dizisine verdi

Yeni albümü 'Görünmeyen Melek'i piyasaya çıkarmaya hazırlanan Doğuş; aynı adlı şarkısını 'Küçük Kadınlar' dizisinde görücüye çıkaracak. Doğuş, "Bu şarkıyı ilk yaptığımda, gözyaşlarıma hakim olamıyordum. Eminim izleyici de çok beğenecek" dedi. Yakışıklı şarkıcı sözlerine şöyle devam etti: "Gerçekten güzel bir albüm yaptım. Artık sıra uzun zamandır çalıştığım sinema filmine geldi. Hayranlarıma inanılmaz güzel sürprizler hazırladım."

Aziz başkan onay vermiş!

Aşksız yapamayan ve ciddi bir rekora koşan Süreyya Yalçın, son olarak Selim Selimoğlu'ndan ayrılıp, dümeni Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav'ın yeğeni Tunç Cavcav'a kırmıştı. Yeni aşıklar, Süreyya'nın eski ilişkisi yüzünden aşklarını ifşa etmek için yeni yılı beklemeye karar vermiş; yani bugün-yarın ortaya çıkarlar! Bu arada Aziz başkanın, Süreyya'nın kavgalı ve mahkemelik olduğu İlhan Cavcav'ın yeğeni ile flörtüne onay verip vermeyeceğini merak ediyordum; vermiş... Yıldırım, kendisini ziyarete gelen yeğeni Süreyya'ya, kavgalı olsa da Cavcav'a saygı duyduğunu, böyle bir ailenin oğluyla flört etmesini onayladığını söylemiş. Süreyya da havalara uçmuş!!!

Gencim kanım kaynıyor!

Son günlerde Asmalımescit'i mesken tutan rock'çı Teoman, soğuk kış gecelerine kafa tutuyor! Alkol ve sigaraya düşkünlüğüyle tanınan ünlü rock'çı, mekanların kapısına kısa kolluyla çıkıyor. İnsanın içine işleyen soğuklara rağmen incecik giysilerle gezen Teoman, "Üşümüyor musunuz?" sorusunu da şöyle yanıtlıyor: "Hayır benim kanım kaynıyor! Ben gencim!"

BİZE ULAŞIN